logo
Poniedziałek, 16 maja 2022 r.
imieniny:
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty, Szymona – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kościół łódzki wraz z Papieżem Franciszkiem modli się o pokój na Ukrainie
 


- To, że pokój jest nam dany jako dar od Boga, to nie znaczy, że automatycznie staniemy się ludźmi pokoju. Od nas zależą losy ziarna pokoju! – mówił abp Grzegorz Ryś.

 

W minioną niedzielę podczas południowej modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek zaapelował, aby w najbliższą środę - 26 stycznia - uczynić dniem modlitwy o pokój na Ukrainie. Odpowiadając na prośbę Papieża metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś wraz z pracownikami łódzkiej kurii modlił się w intencji pokoju na Ukrainie.

 

Podczas Eucharystii celebrowanej dziś rano w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „PIĄTKA” mówił o pokoju, który jest obietnicą i darem samego Boga. - Bóg sieje w nas pokój. Dobrze wiemy, że ta obietnica jest spełniona w Jezusie. W takim szerokim rozumieniu przeżywamy jeszcze okres Bożego Narodzenia do 2 lutego i to w tym okresie Jezus jest pokazywany nam jako ten, który przynosi pokój – Książę Pokoju. – podkreślił hierarcha.


Odnosząc się do dzisiejszej przypowieści o siewcy abp Ryś wskazał przyczyny braku pokoju w świecie – pokój może być w nas siany tak, jakby padał na drogę – mamy na skupienie na tym darze 30 min. Możemy rezygnować z tego daru – przy całym zachwycie nim, że zaraz wzeszło – bo zderzamy się z prześladowaniem, uciskiem, ktoś nam coś zrobi. Wówczas nie tylko człowiek odstępuje od pokoju, ale jest zgorszony Bogiem, który go nie broni. Może być powód z wnętrza – wszystkie nasz pożądliwości, które zagłuszają pokój. To, że pokój jest nam dany jako dar od Boga, to nie znaczy, że automatycznie staniemy się ludźmi pokoju. Od nas zależą losy ziarna pokoju! – tłumaczył duchowny.

 

Na koniec Eucharystii łódzki pasterz udzielił zebranym błogosławieństwa Aaronowego, w którym – Pan ma nas obdarzyć pokojem!


archidiecezja.lodz.pl