logo
Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
imieniny:
Miłosza, Pawła, Tatiany  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kraków: w czasie Orszaku Trzech Króli zebrano prawie 40 tys. zł na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio
 


Z powodu pandemii 6 stycznia w krakowskim Orszaku Trzech Króli mędrcy powędrowali tradycyjnymi trasami bez tysięcy osób, które towarzyszą im co roku. Nie przeszkodziło to jednak zbiórce na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, która towarzyszyła wydarzeniu – zebrano prawie 40 tys. zł na pomoc osobom bezdomnym.

 

Tradycją Orszaku Trzech Króli jest wspieranie dzieł charytatywnych. W tym roku podczas zbiórek organizowanych w 50 krakowskich parafiach można było wspomóc działalność Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dzięki akcji udało się pozyskać 39 842,22 zł.

 

„Z całego serca dziękujemy za waszą hojność oraz otwarte i wrażliwe serca na pomoc najuboższym! Cała kwota zostanie przeznaczona na prowadzone przez nas mieszkania wspierane, w których osoby doświadczające bezdomności mogą uczyć się życia ‘pod dachem’” – wyraziła wdzięczność organizacja na swoim facebookowym profilu.

 

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio tą formą pomocy zostało objęte już po raz dziewiąty. W ramach orszakowej zbiórki kwestowali jego pracownicy i wolontariusze, a także stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

Szczegółowe informacje o aktualnej działalności Dzieła Pomocy św. Ojca Pio oraz o możliwości jej wsparcia dostępne są na stronie www.dzielopomocy.pl. Jedną z form jest przekazanie darowizny na konto organizacji: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 lub dla darczyńców z zagranicy PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001.

 

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 r. Wspiera ono osoby potrzebujące poprzez prowadzenie łaźni, pralni i garderoby, a także jadłodajni i ambulatorium, organizowanie konsultacji socjalnych i zawodowych, prowadzenie poradni psychiatryczno-psychologicznej oraz tzw. mieszkań wspieranych, w których ludzie bez domu uczą się samodzielności.


zyciezakonne.pl

 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー