logo
Czwartek, 24 września 2020 r.
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny, Hermana, Pacyfika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Kremacja wśród weteranów
materiał własny
 


Kremacja wśród weteranów

Kościół podobno nie ma nic przeciwko paleniu zwłok, jeśli zmarły nie odniósł się do tej sprawy z pogardą dla nauki o zmartwychwstaniu ciał. Ojciec jednak radził raczej grzebać na cmentarzu i oddać ciału hołd. Stwierdzam jednak, że coraz więcej Polaków z powojennej emigracji pali zwłoki.

Wielu naszych żołnierzy, a zwłaszcza wyższych oficerów, którzy brali udział w II wojnie światowej, nie jeździło do Polski na znak protestu, że nie była ona wolna, że jej rząd był marionetką Moskwy. Mimo to nasi weterani kochali i nadal kochają Polskę i naród polski, a niektórzy z nich - jak mi wiadomo - pragną, aby ich śmiertelne szczątki spoczęły na katolickim cmentarzu w Polsce, wśród swoich, aby rodzina i krewni, którzy tam jeszcze żyją, mogli się za nich modlić i odwiedzać ich grób. Stad proszą, aby ich ciało zostało spalone, a popioły z urna zostały przewiezione do Ojczyzny i godnie pochowane. Nie ma w tym nic pogańskiego. Przeciwnie, dużo miłości do Ojczyzny, wiary w życie pozagrobowe i nadziei, że żyjący będą pamiętać w modlitwach i Mszach świętych o bliskich zmarłych. A to, że przypadki palenia zwłok zdarzają się coraz częściej, nie powinno nas wcale dziwić. Weterani ostatniej wojny światowej, są już w "jesieni życia" i śmierć coraz częściej zbiera wśród nich swoje żniwo.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Kto może pozwolić osobom świeckim i zakonnym do rozdawania Komunii świętej?
 
Fr. Justin
Najbardziej rozpowszechnionym, najbardziej codziennym, a jednocześnie zakorzenionym w Piśmie Świętym spośród błogosławieństw jest błogosławieństwo stołu - modlitwa przed i po posiłku. Czy Ojciec może przypomnieć inne błogosławieństwa?
 
ks. Alfons Skowronek
Artykuł został usunięty, ponieważ redakcja Tygodnika Powszechnego zakończyła współpracę ze wszystkimi serwisami internetowymi, także z naszym.

Zapraszamy do czytania innych ciekawych artykułów w naszej czytelni.
 
 
___________________
 
 reklama