logo
Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r.
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa, Elfega, Tymona, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Królowa aniołów
materiał własny
 


Królowa aniołów

Najświętsza Panna Maryja jest największa wśród wszystkich świętych. Czy większa jest takie od aniołów?

Aby wyrazić to, że Maryja pełnią łaski przewyższa wszystkich świętych, nazywamy Ja Królowa Nieba i czcimy jako Królowa Nieba. W powszechnie znanym hymnie Salve Regina, powstałym w XI w., śpiewamy: "Witaj, Królowo, Matko litości", a w innym - Regina caeli, laetare, pochodzącym z w. XII - "Wesel się, Królowo miła". Maryja, będąc Królową Nieba, jest także Królowa aniołów. Oni także oddają Jej cześć jako Matce Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Podziwiam wspólnotę menonitów, którzy zamiast samochodu jeżdżą bryczkami zaprzężonymi w konie; nie posługują się prądem elektrycznym, ale lampą oliwną i świecami; wzajemnie się wspomagają, chętnie się dzielą z drugimi. Ten styl życia, z dala od cywilizacji, wnosi w ich życie spokój, harmonie i na pewno miłość. Czy wszyscy chrześcijanie nie powinni tak żyć?
 
Fr. Justin
Martwię się tym, że moje dzieci nie świętują w niedziele. Chodzą na Mszę świętą w sobotę, a w niedziele pracują. Chciałabym, aby niedziela w naszej rodzinie miała charakter świąteczny.
 
oprac. Marta Wielek
Naznaczone cudami dzieje sanktuariów w Polsce nierzadko zawierają relacje o objawieniach Matki Bożej. Autentyczność tych fenomenów została potwierdzona przez Kościół jedynie w przypadku Gietrzwałdu Warmińskiego. W pozostałych miejscach kultu lokalni biskupi zgodzili się na modlitwy lub wzniesienie świątyni, bez orzekania o prawdziwości objawień... 
 
 
___________________
 
 reklama