logo
Niedziela, 24 stycznia 2021 r.
imieniny:
Felicji, Roberta, Sławy, Franciszka, Mileny  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Miłość przemienia
ks. Marek Dziewiecki
Książka jest zapisem doświadczeń i wniosków, będących rezultatem towarzyszenia dziesiątkom małżeństw i rodzin w ich zmaganiach z dramatycznymi nieraz trudnościami oraz w ich poszukiwaniu dojrzałości i szczęścia. Jej lektura da szansę na to, aby kolejne małżeństwa w swych trudnościach mogły skorzystać z doświadczeń i sukcesów innych ludzi.
 
Święta Jadwiga Śląska jako wychowawczyni własnych dzieci i swoich wnuków
Ks. Antoni Kiełbasa SDS
Ciekawe opracowanie dotyczące świętej Jadwigi Śląskiej, która prawie całe swe życie związała z Trzebnicą koło Wrocławia.
 
Głupstwo głoszenia słowa
O. Tomasz Kwiecień OP
Książka jest zbiorem rozważań wygłoszonych w bazylice oo. Dominikanów w Krakowie i drukowanych w ciągu ostatnich lat w miesięczniku LIST. Rozważania te cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy o. Tomasza i Czytelników LISTU.
 
Niedokończona Ewangelia
Andre Frossard
Wstrząsający testament duchowy Andre Frossarda, dyktowany na łożu śmierci przyjacielowi Noelowi Bompois. Pracę nad książką przerwała śmierć autora.
 
Magia, wróżby i zabobony
Francesco Bamonte
Wielu ludzi, również tych, którzy mówią, że są praktykującymi katolikami, ucieka się do pomocy wróżbitów, przyczyniając się do wzrostu ich dochodów. Co popycha człowieka, by wydawać pieniądze na konsultacje u wróżbity? Jaki sens ma to wszystko dla chrześcijanina? Książka ta za pomocą świadectw i praktycznych rad chce pomóc w uwolnieniu się od zabobonów i obronić przed oszustwami, które często kryją się za magią.
 
Zaprzyjaźnij się ze sobą
Leo P. Rock SJ
Książka o. Leo Rocka, amerykańskiego jezuity, o którym napisał w Przedmowie o. M. E. Moynahan, że jest kimś, kto mówi i pisze z mocą, zawiera jego osobiste refleksje i doświadczenia z wielu lat pracy kierownika duchowego i psychoterapeuty. Książka jest błyskotliwym zapisem tego, czego nauczyli Autora ludzie, z którymi pracował, lub też którzy przyszli do niego po radę i pomoc, "a dzieląc się swoim cierpieniem, pozwolili mu dostrzec wiele głębokich prawd". Żywy język, częste nawiązania do wzorców literackich, a także przykłady "z życia" stanowią dodatkowy walor tej ciekawej książki, która winna zainteresować tych, którzy bądź to z racji zawodu, lub ze względu na własne trudności osobiste szukają pomocy w wartościowej literaturze.
 
Tajemnica Ojca
Marie-Dominique Philippe
Bóg Ojciec pozwala nam przeżywać swoją własną tajemnicę jako źródło miłości. Ojciec jest tym, który się oddaje i przyciąga nas do siebie poprzez ofiarę swojego ukrzyżowanego Syna. Kiedy zaczynamy odkrywać, że zostaliśmy stworzeni przez Boga, Boga nieskończenie miłosiernego, pragniemy dotrzeć do Niego, aby żyć Jego dobrocią. Uwielbiamy więc i rozważamy niezgłębioną tajemnicę Ojca. Akt adoracji jest aktem miłości: dziękujemy Bogu, że nas stworzył, dziękujemy Mu, że teraz działa jak Ojciec, dziękujemy Mu, że jest Ojcem. Modlitwa uwielbienia dlatego jest tak ważna dla dzisiejszego świata, że odkrywamy dzięki niej "wysokość, szerokość i głębokość Boga, który zamieszkuje całe nasze chrześcijańskie życie i czyni nas świadkami i dziećmi Ojca". Ojciec Maria-Dominique Philippe jest filozofem i teologiem dominikańskim, założycielem Wspólnoty św. Jana.
 
Ewangeliczne opowieści o Męce Pańskiej
Bruno Maggioni
Pasjonująca książka, która przeprowadza krok po kroku, słowo po słowie przez mękę i śmierć Jezusa, dokonując głębokiej analizy wszystkich Ewangelii. Opowieści o męce są cudownym "splotem" historii, teologii i sztuki. Nie wolno zagubić żadnego z tych trzech wymiarów, ponieważ razem mówią one, kim jest Jezus, a zarazem wyrażają wiarę tych, którzy w Niego wierzą. Opowieści te są przypomnieniem realnego i wyjątkowego wydarzenia. Pokusa "zniweczenia Chrystusowego krzyża" jest zawsze aktualna: albo przez zredukowanie go do czystego symbolu ludzkiego cierpienia, albo przez uznanie go za zwieńczenie życia, które było darem z siebie, albo przez nazbyt pośpieszne powiązanie go ze zmartwychwstaniem - pisze we wstępie autor.
 
Odnaleźć siebie samych
Carlo Maria Martini
Jest pewien moment w roku, aby zatrzymać się i szukać. Jedna z najpoczytniejszych książek kardynała Martiniego. Autor zaprasza do refleksji nad tajemnicą miłości Boga do człowieka, nad grzechem i nawróceniem, a przede wszystkim stara się dotrzeć do tajemnicy modlitwy.
 
Pat małżeński
Gaspare VELLA - Danilo SOLFAROLI CAMILLOCCI
Pat małżeński to sytuacja, w której dwoje ludzi nie żyje ani ze sobą, ani bez siebie. Celem książki a wcześniej badań klinicznych jest pomóc parom małżeńskim w odnowieniu czy stworzeniu autentycznych więzi. Autorzy, przebadawszy społeczne, obyczajowe, ekonomiczne i psychologiczne aspekty zjawiska, szkicują drogę terapii. Książka podaje także kilka praktycznych rad, jak uniknąć i nie dopuścić do takiej sytuacji.
 
 
1  
...
17  
18  
19  
20  
21  
22  
23  
 
Polecamy
Jacek Poznański SJ

Nawrócenie nie daje korzyści, jest bardzo wymagające, bo trzeba przezwyciężyć przenikający dziś wszystko konformizm i polityczną poprawność; może sprawić, że wszyscy obrócą się przeciw człowiekowi. Co więcej, nawrócenie polega też na tym, że człowiek zaczyna w nowy sposób patrzeć na świat i jego sprawy. A więc musi odrzucić widzenie rzeczy, które przejął i którego się nauczył.

 
Zobacz także
o. Stanisław Morgalla SJ
Scenariusz jest ograny. Zwykle przychodzą po poradę, "bo to ona chciała i ona widzi problem". I - by stało się zadość tej nieprzypadkowej stylistyce - ona zaczyna mówić. Opowiadanie jest długie, barwne i przejmujące, bo jego osnową zawsze jest to samo: jej pragnienie bycia kochaną i narastająca frustracja, której powodem jest on. On siedzi i słucha...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー