logo
Piątek, 05 marca 2021 r.
imieniny:
Aurory, Euzebiusza, Hadriana, Fryderyka, Oliwii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kuchnia i stołówka dla Pariacoto
 


Kuchnia i stołówka – to pragnienie najuboższych rodzin z peruwiańskiego Pariacoto w Peru. Franciszkańscy misjonarze za wszelką cenę próbują sprostać temu wezwaniu!
 
Dlatego uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach włączyli się w akcję „Makulatura, nakrętki i butelki” dla dzieci z najuboższych rodzin peruwiańskiego Pariacoto. Szkoła Podstawowa w Harmężach zaprasza WSZYSTKICH ludzi dobrej woli do włączenia się w tą akcję.
 
ZBIERAMY  NAKRĘTKI  do 10 września 2016 r. można je składać w budynku szkoły. Szczegółowe informacje w sekretariacie ZSP Harmęże. 
 
Akcja jest podziękowaniem za świadectwo życia męczenników franciszkańskich bł. o. Michała Tomaszka (Łękawica k. Żywca) i bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego (Zawada k. Tarnowa). Współorganizatorami m.in. są: biuro posła Stanisława Pięty, Parafia w Cygańskim Lesie, Zgromadzenie Córek Bożej Miłości, Klub Gazety Polskiej, firma „Eko-Wtór”, Związek Podhalan Oddział Górali Żywieckich i Maltańska Służba Medyczna z Bielska-Białej.
 
Od kilku lat Franciszkanie w Pariacoto prowadzą centrum pastoralne, w którym oprócz parafialnych spotkań działań ewangelizacyjnych, istnieje popołudniowa szkółka wyrównawcza dla dzieci ze szkoły podstawowej. Głównym celem prowadzonego dzieła jest pomoc dzieciom ze szkoły podstawowej, które z różnych powodów, mają problemy w nauce.
 
Makulaturę, nakrętki i butelki można też składać do kontenerów ustawionych przy kościele NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie i przy szkole Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej przy ul. Żywieckiej - podaje Tygodnik Katolicki "Gość Niedzielny".
 
Koordynatorem akcji  jest p. Maria Froncz (603 507 301).
 
Więcej informacji o szkole na stronie: www.meczennicy.franciszkanie.pl/szkolka-wyrownawcza-w-pariacoto
 
red.
www.franciszkanie.pl