logo
Sobota, 23 października 2021 r.
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna, Jana Kapistrana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Liczba potępionych
materiał własny
 


Liczba potępionych

Czy istnieją ludzie, którzy całkowicie rozminęli się z celem swego życia i skazali się na wieczne potępienie, i ilu ich jest?

Ani Pismo Święte, ani tradycja Kościoła nie podaje żadnej statystyki, nie mówi o żadnym człowieku z całą pewnością, że jest on potępiony. W każdym razie nikt nie został stworzony dla piekła. Piekło ukazywane jest zawsze jako realna możliwość, ale przestroga przed nim powiązana jest z Boża propozycja nawrócenia i powrotu do życia. Tak pojęte piekło wskazuje na godność i wagę wolności człowieka. Będąc wolny, człowiek staje przed wyborem: albo życie, albo śmierć. Bóg szanując nasza wolność, nie zmusza nikogo do uszczęśliwiającej wspólnoty z Nim. W naszym życiu chodzi więc o rozstrzygnięcie: albo życie wieczne, albo wieczna zatrata.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Ochrzczony ma szansę rozpoczęcia życia zupełnie od nowa. Czy nowe życie, które otrzymujemy w chrzcie, unaocznia symbol wody i nadania nowego imienia?
 
s. Agata
Jest taki Projektant, który nie robi nic innego, jak tylko łata te łaty i kleci z nich taki materiał, który wydaje się być tkany z jednego kawałka. I to jest Jego swoista moda, która trwa od wieków i nigdy nie będzie przestarzała. To Pan nicią swojego miłosierdzia łata nasze osobiste dziury i zszywa nas między sobą, gdy raz po raz rwą się więzy, które nas łączą...
 
Fr. Justin
Słyszałem kiedyś, że szczęście w niebie będzie polegało na oglądaniu Boga "twarzą w twarz". Obawiam się, że takie "widzenie" może nas upokarzać i wywoływać strach, gdyż Bóg jest wszystkim, a my niczym.
 
___________________
 
 reklama