logo
Poniedziałek, 04 lipca 2022 r.
imieniny:
Elżbiety, Teodora, Aureli, Malwiny, Zygfryda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Liczba potępionych
materiał własny
 


Liczba potępionych

Czy istnieją ludzie, którzy całkowicie rozminęli się z celem swego życia i skazali się na wieczne potępienie, i ilu ich jest?

Ani Pismo Święte, ani tradycja Kościoła nie podaje żadnej statystyki, nie mówi o żadnym człowieku z całą pewnością, że jest on potępiony. W każdym razie nikt nie został stworzony dla piekła. Piekło ukazywane jest zawsze jako realna możliwość, ale przestroga przed nim powiązana jest z Boża propozycja nawrócenia i powrotu do życia. Tak pojęte piekło wskazuje na godność i wagę wolności człowieka. Będąc wolny, człowiek staje przed wyborem: albo życie, albo śmierć. Bóg szanując nasza wolność, nie zmusza nikogo do uszczęśliwiającej wspólnoty z Nim. W naszym życiu chodzi więc o rozstrzygnięcie: albo życie wieczne, albo wieczna zatrata.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Czy naród polski nazwał Matkę Boża po raz pierwszy "Królową" po cudownej obronie Jasnej Góry w czasie ślubowali narodu z królem Janem Kazimierzem w katedrze lwowskiej w r. 1656?
 
Stanisław Morgalla SJ
Kto z nas nie zna słodko-kwaśnego smaku zazdrości? Pośród tej dwuznaczności rodzi się pokusa, pokusa zazdrości, otwarte drzwi do wszelkiej niegodziwości lub… cnoty. Gdybyśmy tylko mieli trochę więcej cierpliwości, gdybyśmy tylko trochę dłużej wytrwali w tym niewygodnym napięciu, gdybyśmy zachowali równowagę między tym atrakcyjnym "już" a bolesnym "jeszcze nie", to być może otwarłyby się nam oczy i dostrzeglibyśmy szansę na rozwój, a nie tylko śmiertelne zagrożenie. Trzeba tak niewiele, tylko… nawrócić się. 
 
Jacek Salij OP
Nie mam wątpliwości co do istnienia szatana, gdyż wyraźnie mówił o nim i działał przeciwko niemu Syn Boży, Jezus Chrystus, w którego wierzę. Podkreślam, że nie tylko mówił o nim, ale również działał przeciwko niemu. Czysto teoretyczne uznanie, że szatan jest kimś realnym, wydaje się bowiem niemal tak samo jałowe, jak zaprzeczanie jego istnieniu.
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm