logo
Piątek, 05 czerwca 2020 r.
imieniny:
Bonifacego, Kiry, Waltera, Walerii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Siostry Augustianki od Miłosierdzia Jezusa
Lourdes 2004
materiał własny
 


Zdrowaś Maryjo...

Zdrowaś Maryjo... Ona potrafi uzdrowić dusze ludzkie mocą Zbawczą swego Syna. Ona jest zdrowiem dla duszy i ciała, stąd tyle cudownych miejsc maryjnych na świecie:
Polska – Częstochowa
Portugalia – Fatima
Francja – Lourdes

Cześć Maryi jest oddawana w Kościele i przez Kościół, przez tych, którzy wierzą w Jezusa. Niemożliwe jest poznanie Maryi bez poznania jej Syna. Dlatego każda modlitwa zanoszona do Maryi jest modlitwą zanoszoną do Boga, ponieważ Maryja oddała Mu się całkowicie. W każdej modlitwie Maryja modli się z nami, nie jesteśmy sami przed Obliczem Boga, jest to modlitwa wiary.

W Lourdes nawet ten co nie wierzy - uwierzy.

Przemówi do niego:
-Cierpienie
-Skała
-Woda
-Światło
Tajemnica Lourdes to tysiące pielgrzymów, chorych i cierpiących na duszy i ciele.To tutaj wolontariusze poprzez delikatne gesty miłości i pochylenie się nad ludzką biedą dają do zrozumienia jak człowiek może być bliski drugiemu człowiekowi.

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. (Mt 25.40)

Tajemnica Massabielle to skała, symbol Chrystusa, na którym każdy pielgrzym buduje swoją wiarę. Pośród ludzi modlących się, przemieszczających się dotykając delikatnie skały z nadzieją, że spełni się prośba płynąca z głębi serca.

„Panie, ostojo moja i twierdzo, mój wybawicielu,
Boże mój, skało moja, na którą się chronię...”(Ps 18.3)

Tajemnica Groty to źródło, które symbolizuje otwarte serce Jezusa, z którego wypływa Krew i Woda na zmazanie naszych grzechów. Dużo osób pije tę wodę, obmywa twarz i ciało. W niektórych przypadkach ta woda niesie łaskę powrotu do zdrowia.

„Każdy, kto pije tę wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragął na wieki,lecz woda, która ja mu dam, stanie sie źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu”.(J 4.14)

Tajemnica Światła to wieczorna procesja różańcowa-zwana procesją światła.W różnych językach odmawiany jest Różaniec.Rozlega sie śpiew „Po górach dolinach” a na każde Ave Maria wirują podniesione przez pątników lampiony.

W ciemności nocy migocą płomyki ognia oświetlając ludzkie twarze samotnych, cierpiących i spragnionych tego prawdziwego Światła.

„Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia”.(J 8.12)

Lourdes 2004

Pielgrzymka Ojca Świętego – LOURDES  2004

Klękająć tutaj, przy Grocie Massabielskiej, ze wzruszenim odczuwam, że dotarłem do kresu mej pielgrzymki.Dobra Matko miej litość dla mnie; całkowicie oddaję się Tobie po to, abyś dała mnie swojemu drogiemu Synowi, którego pragnę miłować całym sercem. Dobra Matko, obdarz mnie sercem rozpalonym dla Jezusa.”  Jan Paweł II  Lourdes 14.08 2004 

 
Zobacz także
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー