logo
Piątek, 09 czerwca 2023 r.
imieniny:
Anny-Marii, Felicjana, Sławoja, Efrema, Pelagii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Paolo Curtaz
Mały Bóg w wielkim mieście
Wydawnictwo Salwator
 


Adwent 2010

Będziemy proponować do rozważania fragmenty książki "Mały Bóg w wielkim mieście", ponieważ warto zadać sobie pytanie czy w moim wielkim życiu, pełnym hałasu, zabiegania, otoczonym przez wielkie sprawy i problemy znajdzie się miejsce dla "Małego Boga". Mało tego, czy jeśli się znajdzie miejsce, to czy ja to zauważę?

Chcemy razem z autorem bardzo nietypowej książki, Paolem Curtazem poszukiwać sacrum, świętości w komercyjnym świecie. Bo Bóg jest Niezmienny od tysięcy lat, a nasz szalony, kolorowy świat gdzieś biegnie, pędzi w bliżej nieokreślonym kierunku. Może właśnie tegoroczny Adwent i tegoroczne Przyjście Pana jest znakiem dla nas do zwolnienia, do zadania sobie istotnych pytań – Czego chce? Kogo szukam? O co mi chodzi?

Bóg przyjdzie. To pewne.

Czy jesteś pewny, że to zauważysz?

 

Codziennie od 16 do 24 grudnia na naszej stronie będą się pojawiać rozważania, pozwalające przygotować sie na Narodziny Małego Boga, na przygotowanie mu współczesnej stajenki naszego życia.

Fragmenty rozważań zostały zaczerpnięte z książki

"Mały Bóg w wielkim mieście"

autorstwa Paola Curtaza


Te mocno osadzone we współczesności rekolekcje można nabyć w sklepie internetowym: 

Kup tą książkę

 
Zobacz także
Henryk Bejda
Dwie francuskie katedry - w Reims i Rouen były niemymi świadkami dwóch wielkich, królewskich nawróceń. Pod koniec V w. w katedrze w Reims ochrzczony został władca Franków Chlodwig I. Ponad 500 lat później w normandzkiej świątyni w Rouen ożywcza chrzcielna woda obmyła z grzechów przyszłego króla Norwegii - św. Olafa II Haraldssona...
 
oprac. ks. Rafał Masarczyk SDS
Kiedy usłyszałam temat rozważania wiedziałam że nie potrafię nic napisać bo i nie potrafię... wychować. Inni tak, ale nie ja. I dzisiaj, kiedy najmłodszy mój synek cały dzień cierpi na rozstrój żołądka niewiele starszy od niego brat klęka i mówi, że się za niego pomodli, a córka bez słowa podlewa kwiaty, a wszyscy pomagają rwać porzeczki i agrest... Pomyślałam: a może jednak potrafię? Ale spróbuję od początku...
 
prof. Michał Jerzy Wojciechowski
Dzieje Apostolskie odczytuje się zwykle historycznie: jako dzieje wczesnego chrześcijaństwa. Tu chciałbym przypomnieć wizję roli apostołów w tej księdze. Jaka była ich funkcja, ich zadania? I czy ma to jakiś związek z nami?
 
Księga ta przedstawia koncepcję roli apostołów Chrystusa na dwa sposoby. Po pierwsze wprost: przez imiona, nazwy i określenia. Następnie pośrednio: przez opowiadanie o wydarzeniach. Koncepcja ta może stanowić wzór i przykład na dziś. 
 
 
___________________

 reklama

katolicyzm