logo
Niedziela, 24 stycznia 2021 r.
imieniny:
Felicji, Roberta, Sławy, Franciszka, Mileny  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Małżeństwo na rozdrożu
materiał własny
 


Małżeństwo na rozdrożu

Obawiam się, że nasza miłość małżeńska jest na rozdrożu. W oczach dzieci widzę lęk przed rozbiciem się naszej rodziny. Jak temu zapobiec?

Wrócić do Boga całym sercem i duszą. I walczyć o miłość z takim zapałem, z jakim inni walczą o bogactwo i sławę. Miłość jest szczęściem duszy, bo wypływa z ogniska Bożej miłości. Stąd sięga ona aż po grób, jest "mocniejsza niż śmierć". Bóg uformował serca ludzkie do wyłącznej, niepodzielnej i dozgonnej miłości.

Wasza miłość jest konieczna dla dobra dzieci. W rodzinach rozbitych, w których jedno z rodziców samotnie wychowuje dzieci i jednocześnie zarabia na życie, łączność z nimi jest utrudniona. Często dzieci skazane są na bolesną samotność. Taki rodzic spotyka się z dziećmi rano, przed ich wyjściem do szkoły, lub późnym wieczorem, gdy maluchy są już zmęczone i senne. Brakuje czasu na dobre wychowanie, bez którego dzieci nie będą umiały wejść w życie społeczne i być pożyteczne.

Podobnie i wychowanie religijne w rodzinie rozbitej staje się trudniejsze. Samotna matka, będąc obarczona obowiązkami zawodowymi, domowymi i wychowawczymi, często przemęczona i niecierpliwa, nie odzwierciedla prawdziwego obrazu Boga, naszego Ojca. Krzyczy na dzieci, stwarza atmosferę lęku, zastraszenia i niepewności.

W takich rodzinach rozbitych, w których dzięki dobremu ojcu lub świętej matce panuje atmosfera miłości, serdeczności, uczciwości i gotowości do poświęceń, sprawy Boże i zdrowe zasady moralne mogą ugruntować się w sercach dzieci. Bywa niekiedy, że w rodzinie, w której oboje małżonków wychowują swoje potomstwo, ale ich życie religijne jest chłodne, dzieci odchodzą od Boga i religii. Podstawą wychowania religijnego winna być codzienna uczciwość.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
ks. Rafał Masarczyk SDS
"...średniowieczne porównanie Alana z Lille: Bóg jest jak kula, której środek jest wszędzie, a obwód nigdzie."
 
ks. Rafał Masarczyk SDS
Wielu niekatolików obawia się, że między Boga a nas może wcisnąć się coś nazbyt ludzkiego, np. strzęp materiału lub kawałek kości, które otacza się czcią i opieką. Mam na myśli relikwie.
 
ks. Dariusz Salamon SCJ
Chciałbym opisać konsekwencje, jakie wypływają z faktu wspólnego zamieszkania bez sakramentu małżeństwa oraz wyjaśnić, dlaczego są one takie, a nie inne. Jeżeli Pan Bóg w swoim przykazaniu wymaga od ludzi życia w czystości, to niezgodne z tym przykazaniem jest każde współżycie mężczyzny i kobiety, którzy nie są związani sakramentem małżeństwa...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー