logo
Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r.
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa, Elfega, Tymona, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Mapa inicjatyw ekologicznych
 


Uczestnicy Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu przygotowują mapę kościelnych inicjatyw ekologicznych.
W dniach 13-16 lutego młodzi członkowie REFA spotkali się w Kowarach, gdzie w zimowej atmosferze Karkonoszy, dyskutowali o planach Ruchu na bieżący rok. Nie zabrakło również wycieczek w rejon Śnieżki, Rudawskich lasów i kowarskich sztolni uranowych. Wcześniej 30 stycznia odbyło się spotkanie Kręgu lubelskiego.

Uczestnicy obu spotkań omawiali m.in. projekt mapy inicjatyw ekologicznych podejmowanych w ramach Kościoła katolickiego w Polsce. "Wydaje się, iż wiele cennych działań podejmowanych przez parafie, klasztory, ruchy i stowarzyszenia kościelne jest nie znane a warte rozpropagowania. - wyjaśnia Przewodniczący REFA o. Stanisław Jaromi - Są to zarówno różnorakie urządzenia proekologiczne, działania edukacyjne, jak i akcje duszpasterskie. Świadczą one o zaangażowaniu katolików w ekologię. REFA zaprasza wszystkich do włączenia się w akcję i przesyłanie informacji o wszystkich eko-działaniach."

W lecie w dniach 16-25 lipca 2003 r. REFA zaprasza na VIII franciszkański obóz ekologiczny, który w tym roku odbędzie się w Słowińskim Parku Narodowym. Na polskim, środkowym wybrzeżu chcemy się wspólnie uczyć jak budować czysty, piękny świat i przeżyć w harmonii z Bogiem i przyrodą swe wakacje.
Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu jest katolickim stowarzyszeniem powstałym w środowisku franciszkanów w Krakowie, który obecnie przekształca się w organizację ogólnopolską propagującą ekologię franciszkańską i chrześcijański stosunek do przyrody. W styczniu br. został prawnie zarejestrowany i uzyskał osobowość prawną. (sj)

Rada Narodowa
Franciszkańskiego Zakonu Świeckich W Polsce

Stanisław Jaromi OFM Conv. Przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu (REFA) 20-712 Lublin ul. Parysa 40 081/ 526 75 60 :
REFA@franciszkanie.pl

Lublin, 18.02.2003 r.

***

Na mapie stowarzyszeń franciszkańskich znaczące miejsce zajmuje Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu (REFA), którego działalność sięga 1981 roku. Historię Ruchu i jego dzień dzisiejszy znaleźć można w internecie na stronach www.ofmconv.pl/Refa

POKÓJ I DOBRO!

br. Michał Ostrowski
Zastępca Przełożonej Narodowej
Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce