logo
Wtorek, 17 maja 2022 r.
imieniny:
Brunony, Sławomira, Wery, Paschalisa, Weroniki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Maryja, droga najpiękniejsza: teologia - doświadczenie - mistyka
 


Centrum Duchowości Księży Jezuitów w Częstochowie zaprasza w dniach 1 - 3 maja 2007 na sesję: MARYJA, droga najpiękniejsza: teologia - doświadczenie - mistyka.

Sesję poprowadzi dr Wincenty Łaszewski.

Sesja rozpocznie się 1 maja Mszą św. o godz. 15.30 we wtorek, a zakończy się 3 maja Mszą św. i obiadem o godz. 12.00 w czwartek.

Dlaczego tak wiele miejsca poświęca się Maryi: w dawnych czasach i współcześnie? Dlaczego święci wciąż o Niej mówią, niemal zasłaniając Nią Chrystusa? Dlaczego objawienia, jakimi posługuje się Niebo, to niemal wyłącznie objawienia Maryjne? Co na to teologia i powszechne doświadczenie wiernych? I dlaczego mówi się, że droga Maryjna proponuje wejście w świat szarej mistyki? Czy rzeczywiście Maryja to najpewniejsza i najprostsza droga do Boga? Co dziś Matka Najświętsza ma nam do zaoferowania?

Wincenty Łaszewski, ur. 1956, od 1989 doktor teologii dogmatycznej (studia Lublin i Ausburg), specjalista w zakresie antropologii mariologicznej, zajmujący się historią kultu maryjnego w Europie,  chrześcijańskim doświadczeniem maryjnym oraz objawieniami maryjnymi w świecie. Pracownik Sekretariatu Fatimskiego z siedzibą w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i redaktor naczelny wydawanej tam serii Biblioteka Fatimska. Autor kilkudziesięciu książek i setek artykułów naukowych i popularyzujących duchowość maryjną. Żonaty, dwóch synów.

Nasz adres:
Centrum Duchowości - Księża Jezuici
42-226 Częstochowa;
ul. św. Kingi 74/84
centrsi@jezuici.pl
tel. 034/3244019, fax. 034/3605157
http://www.jezuici.pl/centrsi/

Zgłoszenia można dokonać wysyłając list lub najdogodniej z naszej strony internetowej:
http://www.jezuici.pl/centrsi/c_f3.html

Koszt sesji w zależności od zajmowanego pokoju: 1 osob. - 145 zł, 2 osob. - 135 zł, poddasze - 125.