Chanel Santini Katolik.pl - Masoneria
logo
Niedziela, 29 marca 2020 r.
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona, Bertolda, Eustachego, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Masoneria
materiał własny
 


Masoneria

Byłem zaskoczony, gdy przyjaciel zwierzył mi się, że jest masonem. Zdziwiłem się jeszcze bardziej, gdy namawiał mnie, abym zapisał się do masonerii. Jego zdaniem masoneria ogranicza swoją działalność do dzieł miłosierdzia. Czy katolik może należeć do takiej organizacji?

Stanowczo odradzam włączania się w masonerię. Nie ma ona chlubnej historii. Swymi korzeniami sięga czasów średniowiecznych, kiedy murarze organizowali się w bractwa masońskie i budowali katedry. Nowoczesna wielka loża masońska powstała w r. 1717 w Anglii. Jakub Andersen (zm. 1739), szkocki minister prezbiteriański, utrzymuje w Księdze Konstytucji, że zawód murarzy założył Bóg, a ich patronami byli: Adam, patriarchowie Starego Testamentu i królowie izraelscy. Murarze budowali arkę Noego, wieżę Babel, piramidy egipskie, świątynie Salomona... Wielkim mistrzem Kościoła chrześcijańskiego był Jezus Chrystus. Z warsztatu masonów rozpoczęła się rewolucja francuska i kolejne rewolucje, a także I wojna światowa. Masoneria szerzyła ateizm, antyklerykalizm i wrogość do religii, w tym szczególnie do Kościoła katolickiego. Stad ośmiu papieży potępiło ją, w siedemnastu różnych dokumentach. Potępiły ja również Kościoły prawosławne i protestanckie.

Masoneria nie cieszy się popularnością wśród młodzieży ze względu na swą tajemniczość. Wielki mistrz jest tajny. Dopóki nie ujawni ona przed światem swoich prawdziwych celów i metod działania, dopóty katolicy nie powinni przystępować do tej organizacji. Winni raczej przyłączać się do dobroczynnych organizacji katolickich.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Ostatnie nasze dziecko wyszło z domu i założyło własną rodzinę. Nam, rodzicom, zaczyna zaglądać w oczy perspektywa samotności. Zmierzch życia zbliża się szybkimi krokami. Zgodziliśmy się, aby dzieci odeszły, gdyż rozumiemy, że takie jest prawo życia i prawo Boże. Chcielibyśmy jednak, by do nas wracały, by nas odwiedzały.
 
Marie Mazurek
„Pasja miłości” to stan, w którym dusza do tego stopnia daje się ogarnąć płomieniem Bożej miłości, że przenika on ludzką istotę do głębi, na co człowiek daje pełne zezwolenie. Św. Jan pisze przy tym o „Bożym dotknięciu”, które może temu doświadczeniu towarzyszyć. Nie wszystkie „Boże dotknięcia” są takie same...
 
Fr. Justin
Hinduscy i buddyjscy duchowni, tzw. guru, są u nas bardzo popularni. Na czym polega ich popularność?
 
___________________
 
 reklama