logo
Sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Marii, Napoleona, Stelii – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Masoneria
materiał własny
 


Masoneria

Byłem zaskoczony, gdy przyjaciel zwierzył mi się, że jest masonem. Zdziwiłem się jeszcze bardziej, gdy namawiał mnie, abym zapisał się do masonerii. Jego zdaniem masoneria ogranicza swoją działalność do dzieł miłosierdzia. Czy katolik może należeć do takiej organizacji?

Stanowczo odradzam włączania się w masonerię. Nie ma ona chlubnej historii. Swymi korzeniami sięga czasów średniowiecznych, kiedy murarze organizowali się w bractwa masońskie i budowali katedry. Nowoczesna wielka loża masońska powstała w r. 1717 w Anglii. Jakub Andersen (zm. 1739), szkocki minister prezbiteriański, utrzymuje w Księdze Konstytucji, że zawód murarzy założył Bóg, a ich patronami byli: Adam, patriarchowie Starego Testamentu i królowie izraelscy. Murarze budowali arkę Noego, wieżę Babel, piramidy egipskie, świątynie Salomona... Wielkim mistrzem Kościoła chrześcijańskiego był Jezus Chrystus. Z warsztatu masonów rozpoczęła się rewolucja francuska i kolejne rewolucje, a także I wojna światowa. Masoneria szerzyła ateizm, antyklerykalizm i wrogość do religii, w tym szczególnie do Kościoła katolickiego. Stad ośmiu papieży potępiło ją, w siedemnastu różnych dokumentach. Potępiły ja również Kościoły prawosławne i protestanckie.

Masoneria nie cieszy się popularnością wśród młodzieży ze względu na swą tajemniczość. Wielki mistrz jest tajny. Dopóki nie ujawni ona przed światem swoich prawdziwych celów i metod działania, dopóty katolicy nie powinni przystępować do tej organizacji. Winni raczej przyłączać się do dobroczynnych organizacji katolickich.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Większość ludzi przyjmuje, że ich życie ma jakiś sens, wierzą, że za wszystkim musi coś stać. A mimo to Bóg pozostaje dla nich obcy. Chcą mieć ścisłe dowody na istnienie Boga. Czy można udowodnić istnienie Boga?
 
ks. Krzysztof Porosło
Św. Jana od Krzyża powiedział, że pierwszym językiem Boga jest cisza. Dlatego każde spotkanie i rozmowa z Nim potrzebują postawy wewnętrznej ciszy i milczenia. Ale jak to zrobić w dzisiejszym świecie? Często słyszę, że dzisiaj niemożliwe jest życie w ciszy, że przecież nie sposób uciec od tego świata. Ale mimo to niezwykle ważne jest, aby szukać takich momentów wyciszenia, aby we własnym domu uczynić pustelnię, do której będziesz każdego dnia wchodził chociażby na chwilkę, chociaż na kwadrans...
 
Ks. Mieczysław Piotrowski TChr
Pan Bóg, który najpełniej objawił się w Jezusie Chrystusie, pozostaje dla nas nieskończoną tajemnicą. Ciągle aktualne są słowa proroka Izajasza: "Prawdziwie Tyś Bogiem ukrytym, Boże Izraela, Zbawco!". Pan Bóg pragnie, aby każdy człowiek zjednoczył się z Nim w miłości i osiągnął pełnię szczęścia w niebie, dlatego kontakt człowieka z Bogiem nie może wynikać z konieczności czy z przymusu, lecz z całkowicie wolnego wyboru...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー