logo
Czwartek, 26 maja 2022 r.
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła, Filipa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Matka Boża i dzieci
materiał własny
 


Matka Boża i dzieci

Dlaczego Matka Boża na ogół ukazuje się pastuszkom?

Wydaje się, że Maryja zachowała szczególna wdzięczność i ufność wobec pasterzy od czasów nocy betlejemskiej. Pastuszkowie bowiem udostępnili Maryi i Józefowi stajenkę, tymczasem inni ludzie w mieście odmówili gościny. Nadto, pastuszkowie jako pierwsi przybyli do stajenki i złożyli pokłon Dzieciątku Bożemu. Jest prawda, że dzieci nie znają zakłamania i rozdźwięku między tym, co mówią, a tym, co myślą i czynią. Na zewnątrz promieniują szczerością, dobrocią, wdzięcznością. Prawość dziecka urzeka dorosłego człowieka, urzekła też Jezusa, który powiedział do dorosłych: "Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego" (Łk 18, 17).

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
ks. Roman Słupek SDS
Dlaczego Bóg podjął się stworzenia dzieł, które później zbuntowały się przeciwko Niemu? Bóg jako Doskonałość mógł przecież przewidzieć, że to nastąpi. Mam tu oczywiście na myśli potępionych i strąconych do piekła aniołów. (Janusz)
 
ks. Roman Słupek SDS
Czy Biblia przytacza dowód na istnienie Boga?
 
Filip Musiał

W czasie trzech lat spędzonych w przymusowym odosobnieniu kard. Wyszyński stworzył projekt mającej trwać dziesięć lat Wielkiej Nowenny, którą – w 1966 r. – miały zakończyć obchody Milenium Chrztu Polski. Rozpisany na dekadę plan duszpasterski miał przynieść pobudzenie powszechnej religijności, skutkować wyrwaniem się z narzucanego społeczeństwu materialistycznego gorsetu, rekatolizacją tych, którzy w latach stalinizmu odeszli od Kościoła.

 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm