logo
Wtorek, 17 maja 2022 r.
imieniny:
Brunony, Sławomira, Wery, Paschalisa, Weroniki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Święta Urszula Ledóchowska
Medytacje biblijne
Wyd Marianow
 


Jezus głosi dobrą nowinę o królestwie Bożym i wzywa do nawrócenia...


 

Jezus głosi dobrą nowinę o królestwie Bożym
i wzywa do nawrócenia

Jakże powinniśmy cenić, kochać Ewangelię! Tam mamy wskazówki, jak postępować w każdej okoliczności życia.

O, żebyśmy umiały przez częste jej czytanie wyrobić sobie taki jasny obraz Chrystusa, by Jego Boska postać towarzyszyła nam zawsze, żebyśmy w każdej niepewności umiały podnosić oczy do naszego Wodza i w przykładzie Jego życia szukać wskazówek co do naszego postępowania!

Cudowna postaci Chrystusa, muszę usilną pracą jakby odtworzyć dla siebie Twój obraz, tak żebym w ubóstwie, w niewygodach widziała Ciebie - czy to w biednej stajence betlejemskiej, czy też w warsztacie świętego Józefa lub zgłodniałego, zmęczonego po pracy dnia przy studni Jakubowej.

W chwilach radości niech Cię widzę podczas godów weselnych w Kanie Galilejskiej.

Niech pola pokryte zbożem przypominają mi Twe współczucie dla ludu zostawionego jak owce bez pasterza i Twą zachętę, by modlić się o robotników dla żniwa Bożego.

Wody jeziora - Ciebie uczącego z łodzi rzesze stojące nad brzegiem.

Burze i wichry - Twą Boską potęgę, która uciszyła wzburzone żywioły.

Gdy na mnie spadną krzyże i cierpienia, niech widzę Ciebie smutnego aż do śmierci, pocącego się krwią w Ogrójcu, Ciebie ukoronowanego cierniem, oblanego krwią przy kolumnie biczowania.

W upokorzeniu - Ciebie, Panie, na pośmiewisko królem nazwanego, przez Heroda wyśmianego i spoliczkowanego.
W troskach i prześladowaniu - Ciebie krzyż dźwigającego, na krzyżu umierającego.

Jezu, niech Ewangelia Twoja staje się dla mnie drogowskazem, wierną przyjaciółką każdego dnia, światłością rozpraszającą cienie zwątpienia, smutku, pokus i śmierci.

Panie, często, bardzo często przeczytam sobie choć stroniczkę Ewangelii.

Niech nie będzie dla mnie piękniejszej książki nad Ciebie, Ewangelio moja!

św. Urszula Ledóchowska

Teksty rozważań zostały zaczerpnięte z książki: Medytacje Biblijne

 
Zobacz także
Tadeusz Basiura
Pismo Święte niewiele mówi o obecności Matki Boskiej na drodze na Golgotę, którą musiał pokonać Jej Syn Jezus Chrystus. Jedynie św. Jan Ewangelista pisze: "A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena" (J 19,25). Należy zatem przyjąć za pewnik, że Matka Boska szła również za swoim umęczonym Synem, który z wielką trudnością, w bólu i cierpieniu, z ciężkim krzyżem na plecach podążał kamienistą drogą na Golgotę. Bo czyż mogła nie iść?  
 
Louis Couëtte
„Mój mały Gerardzie, kto ci dał ten chleb?" – pyta mama Benedetta. „Taki mały chłopczyk!" – odpowiada jej Gerard. To już trzeci dzień z rzędu, jak mały chłopiec, który nie mówi, jak się nazywa, daje Gerardowi wyśmienity biały chleb. I trwa to przez miesiące. Jest rok 1733. Kiedy Gerard będzie miał 20 lat powie jednej z sióstr, że tym małym chłopcem był Jezus...
 
o. Albert Wach OCD
Stawianie pytań o zaprogramowanie świętości może przerażać, a nawet rodzić niechęć do Boga. Czuje się w nich bowiem powiew biurokratycznego chłodu, który przez uchylone drzwi wdziera się także do Kościoła i czyni z niego instytucję podobną do innych. Programowanie wszakże kojarzy się z rzeczami tego świata, z ekonomią i polityką, z biznesem i organizowaniem życia społecznego, z komputerami i maszynami do liczenia pieniędzy...
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm