logo
Czwartek, 13 maja 2021 r.
imieniny:
Agnieszki, Magdaleny, Serwacego, Roberta, Andrzeja, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Łucjan Z. Królikowski OFMConv
Miłość mi wszystko wyjaśnia
Wydawnictwo Bratni Zew
 


Wiara, podstawowa relacja między Bogiem i ludźmi, jest wystawiona na ciężką próbę. Im dalej oddalamy się od Boga, tym bardziej błądzimy, wchodzimy w większy zamęt... Każdy Adwent jest wspaniałą okazją do uspokojenia swego serca i pełnego pokoju oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Autor książki – o. Łucjan Królikowski korzystając z własnych doświadczeń życiowych, ze zsyłki na Sybir i tułaczki po świecie, dzieli się z Czytelnikiem szczególnym świadectwem własnej wiary i miłości do Boga. Boga, którego nazywa Miłością.

Wydawca: Bratni Zew
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7485-164-0
Format: 165x235
Stron: 344
Rodzaj okładki: Miękka
 


 

Adwent 2012


Wiara, podstawowa relacja między Bogiem i ludźmi, jest wystawiona na ciężką próbę. Im dalej oddalamy się od Boga, tym bardziej błądzimy, wchodzimy w większy zamęt... Każdy Adwent jest wspaniałą okazją do uspokojenia swego serca i pełnego pokoju oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Św. Franciszek przebiegał ulice miast włoskich wołając: „Miłość nie jest kochana!”. Tymczasem to Bóg jest Miłością. I tej miłości nie może nam zabraknąć. Dajmy sobie szansę, by ją odnaleźć.

Aby dobrze przygotować się do Narodzenia Pańskiego pragniemy zaproponować internetowe rekolekcje adwentowe. Książki religijne, a jest ich dużo, są często pisane językiem teologicznym z oprawą naukową, przez co są mało dostępne dla śmiertelnika zagonionego potrzebami dnia codziennego. Wybraliśmy więc fragmenty z książki, napisanej bardzo refleksyjnie, w opraciu o przemyślenia autora.
 

W dniach 16 do 24 grudnia będziemy na naszej stronie codziennie publikować krótkie rozważania zaczerpnięte z książki:

"Miłość mi wszystko wyjaśniła. Przygody ducha",
z wydawnictwa Bratni Zew
o której sam autor – franiszkanin o. Łucjan Królikowski napisał:
"Przemyślenia zawarte w niniejszej książce zebrałem na drodze mego tułaczego, długiego życia.
Na nich się wspierałem w trudnych chwilach. Rodziły się podczas czytania Ewangelii, w czasie spotkań z ludźmi."

Serdecznie zapraszamy do codziennych rozważań!

_______________________________________________________________
Książka do nabycia w sklepie internetowym Gloria24.pl

 
1 2 3  następna
Zobacz także
Dariusz Piórkowski SJ
Zasiadanie do stołu było i chyba nadal jest podstawowym sposobem zawiązywania ludzkiej wspólnoty. Ten, kto uczestniczy w uczcie, należy do wspólnoty. Oczywiście, nie chodzi o szybkie połknięcie z kimś hot doga przy budce na dworcu, chociaż czasem i tam może się coś ciekawego wydarzyć. Natomiast kiepsko ucztuje się z ludźmi, których zupełnie nie znamy. Na urodziny i wesela chyba rzadko zapraszamy ludzi nieznajomych i obcych. 
 
Krzysztof Wons SDS
Chociaż Maryja nie jest postacią centralną w chrześcijaństwie, to jednak stoi w jego centrum. Odnajdujemy Ją w samym sercu tajemnicy Wcielenia, w sercu godziny konania Jezusa na krzyżu. Prawda ta nie wynika z ludzkich przekonań, ale z planu zbawczego samego Ojca. Pismo Święte rzadko wypowiada się na Jej temat.  
 
O. Jacek Salij OP
Czasem, kiedy dowiadujemy się, że ten czy ów święty uważał się za największego grzesznika, jakiego nosiła nasza ziemia, skłonni jesteśmy widzieć w tym kokieterię, obłudę, a co najmniej pustą deklarację. Kiedy jednak człowiek zobaczy własne niedowierzanie Bogu, wówczas ogarnia go przerażenie...
 
___________________
 
 reklama