logo
Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny, Klary, Marii – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
ks. Marek Dziewiecki
Miłość przemienia
Edycja Świętego Pawła
 


format: 11,5 x 16,5 cm,
208 stron,
oprawa broszurowa
ISBN 13-20-01-9640
Cena netto: 7.80 zł

(C) EŚP, Kraków


 

Współczesny świat często atakuje rodzinę poprzez politykę, kulturę czy media. Postawa ciągłej walki z czystą miłością, z uczciwością małżeńską, z wiernością, która odbywa się głównie przez środki masowego przekazu, jest ogromnym zagrożeniem dla dorastających młodych ludzi. Dlatego też potrzeba do ich wychowania do prawdziwej miłości małżeńskiej, która daje szczęście i bezpieczeństwo, ludzi przygotowanych i gotowych nieść pomoc w wychowaniu przyszłych pokoleń. Potrzeba także tych, którzy będą pomagać tym, którzy popadli w małżeńskie kłopoty. Takim właśnie człowiekiem jest ks. Marek Dziewiecki, który w swojej nowej książce pomaga dostrzec zagrożenia współczesnej rodziny, i pomaga przezwyciężać trudności. Lektura książki "Miłość przemienia" jest szansą na to, aby kolejne małżeństwa w swych trudnościach mogły skorzystać z doświadczeń i sukcesów innych ludzi. Książka ks. Marka Dziewieckiego "Miłość przemienia Przezwyciężanie trudności w małżeństwie i rodzinie" jest zapisem doświadczeń i wniosków, będących rezultatem towarzyszenia dziesiątkom małżeństw i rodzin w ich zmaganiach z dramatycznymi nieraz trudnościami oraz w ich poszukiwaniu dojrzałości i szczęścia.

 

Spis treści

Wstęp
ROZDZIAŁ 1
Współczesny człowiek wobec małżeństwa i rodziny
1.1. Tęsknota za trwałym małżeństwem i szczęśliwą rodziną
1. 2.    Społeczeństwo bez małżeństwa i rodziny?
1.3.    Analfabetyzm i sceptycyzm wobec małżeństwa i rodziny

ROZDZIAŁ 2
Trudności małżeńskie
2.1. Niedojrzałość i egoizm małżonków
2.2. Brak komunikacji i porozumienia
2.2. Zdrady małżeńskie

ROZDZIAŁ 3
Trudności rodzicielskie
3.1.    Nieodpowiedzialne rodzicielstwo
3.2. Aborcja
3.3.    Trudności w wychowaniu dzieci

ROZDZIAŁ 4
Trudności życia rodzinnego
4.1.    Agresja i przemoc
4.2.    Pornografia
4.3. Sekty

ROZDZIAŁ 5
Uzależnienia zagrożeniem rodziny
5.1. Nadużywanie alkoholu i alkoholizm
5.2. Narkomania
5.3. Uzależnienie od telewizji, komputera i Internetu
5.4. Inne uzależnienia

ROZDZIAŁ 6
W skrajnych sytuacjach: dlaczego separacja a nie rozwód?
6.1. Rozpad życia małżeńskiego i rodzinnego
6.2. Rozwód najgorszym rozwiązaniem
6.3. Separacja małżeńska

ROZDZIAŁ 7
Dorastanie do miłości małżeńskiej i rodzicielskiej
7.1. Przygotowanie w rodzinie
7.2. Przygotowanie w parafii

Zakończenie

 
Zobacz także
Anna Maria Patejuk

Istotne jest, by nauczyć nasze dzieci selekcjonowania treści płynących z mediów czy, bardziej ogólnie, ze świata. Żeby dziecko umiało odnaleźć wśród wielu wartości te wyznawane przez nas. Ponadto dobrze jest uwrażliwiać dziecko, że nie zawsze to może się spotkać z pozytywnym odbiorem. Wciąż istnieć będzie mniejsza bądź większa krytyka postrzegania przez nas świata. Kluczowe jest, by pokazać dzieciom, że można się z szacunkiem bronić i odważnie mówić o tym, co jest dla nas ważne.

 
o. Ignacy Kosmana OFMConv

Bóg jest miłością jedności Trzech Osób w Boskiej przestrzeni. Rozmawia ze sobą i z nami przyjaźnie. Mówi spokojnie i do rzeczy... To z tej przyjaźni zrodził się w Sercu Bożym plan zbawczy i zaproszenie do Boskiej Rodziny. Dialog w małżeństwie nie może być kwestią okazjonalną. To pewna, stała postawa, otwartość na drugiego człowieka. Ważny jest nie tylko temat rozmowy, ważne są również: tembr głosu, donośność emisji, atmosfera wypowiedzi. Bywa, że właśnie one stanowią o jakości dialogu.

 
Monika Smółka
Zastanawiając się nad dziełem naszego papieża sprzed ponad czterech lat trudno wyobrazić sobie jego ekranizację... Jak bowiem oddać to, co tak naprawdę jest nieuchwytne, czym wyrazić wielowarstwową myśl, będącą równocześnie jego swoistym testamentem? W jaki sposób zobrazować niezwykłe metafory, które wyszły spod pióra największego z Polaków? Czy wizualny wymiar zawartego w „Tryptyku” przesłania nie wymknie się chęciom i sprosta swemu zadaniu?...
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm