logo
Poniedziałek, 16 maja 2022 r.
imieniny:
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty, Szymona – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Ministranci nie tylko w Kościele
 


Już w czerwcu parafie: Podwyższenia św. Krzyża w Moszczenicy, Narodzenia NMP w Będkowie oraz MB Miłosierdzia w Łodzi będą reprezentowały Archidiecezję Łódzką na mistrzostwach Polski w piłce nożnej halowej w Kołobrzegu.

 

W kompleksie sportowym VeraSport oraz w hali sportowej Zespołu Szkół Salezjańskich im. ks. Bosko w Łodzi odbył się etap diecezjalny XVII Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej w Piłce Nożnej Halowej. Zawody były podzielone na trzy kategorie, do których zaliczono ministrantów, lektorów młodszych i starszych. Udział w rozgrywkach wzięło 30 drużyn z terenu całej archidiecezji. - Po dwóch latach pandemii, kiedy mistrzostwa nie odbywały się, jest to dla chłopaków czas sportowej rywalizacji, ale też moment wspólnego dzielenia się. Myślę, że ci chłopcy są dla siebie nawzajem świadkami i na takich mistrzostwach mają okazję przez swoje zachowanie, uczciwą rywalizację zaświadczyć, że takie wartości jak dobro i piękno są dla nich bardzo ważne zarówno w Kościele, jak i poza nim - podkreśla ks. Piotr Kępniak diecezjalny duszpasterz SLO.

 

Chłopcy, na co dzień posługujący w swoich parafiach, nie ukrywają, że takie spotkania pozwalają na wyjście z murów kościoła, aby spotkać się ze swoimi kolegami z innych wspólnot, ale też odpocząć od obowiązków. - Jestem tutaj, ponieważ liczę na dobrą zabawę i wspólnie spędzony czas w świetnym środowisku. Poprzez udział w tym wydarzeniu chcę też pokazać, że Kościół nie jest nudny i stereotypowy, tylko że są w nim młodzi ludzie, którzy angażują się w wiele wydarzeń i mogą dobrze się bawić - powiedział Mateusz z parafii NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie.

 

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią SLO powraca do organizowania wspólnych inicjatyw, dlatego zachęcamy do śledzenia ich strony: www.facebook.com/ministrancilodz/.

 

archidiecezja.lodz.pl