logo
Sobota, 21 maja 2022 r.
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Misja: Niebo. 5. rocznica śmierci Helenki Kmieć
 


23 stycznia 2022 roku w kościele pw. św. Barbary w Libiążu spotkamy się na wydarzeniu pt. "Misja: Niebo", aby za pomocą modlitwy i muzyki, upamiętnić postać śp. Heleny Kmieć, w 5. rocznicę jej śmierci.

 

– Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie osobiście lub za pomocą duchowej obecności. Transmisja online na żywo z Mszy Świętej i koncertu będzie dostępna w mediach społecznościowych Fundacji – zachęcają organizatorzy. – Pragniemy utrwalić pamięć o śp. Helence, jej pięknym życiu, ofiarnym poświęceniu i miłości, którą dzieliła się z drugim człowiekiem. Chcemy, aby jej postawa pełna radości i pokory nieustannie inspirowała wielu. W ten wyjątkowy czas chcemy podziękować za życie ziemskie Helenki w tym za 10 lat Wolontariatu Misyjnego Salvator w którym przez wiele lat posługiwała oraz modlić się o wyjątkową i wieczną misję dla niej jaką jest NIEBO – dodają.

 

Program:


17:15 Modlitwa przy grobie Heleny (cmentarz przy Parafii św. Barbary)

17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele

18:00 Msza Święta w intencji śp. Heleny Kmieć pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego

19:00 Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia Wolontariatu Misyjnego Salvator ku pamięci Heleny Kmieć wraz z premierą nowego projektu pt. “Kawa z Helen” w Libiąskim Centrum Kultury

 

Link do wydarzenia na Facebooku.

 

Koncert Jubileuszowy 10-lecia Wolontariatu Misyjnego Salvator

W programie wydarzenia ważne miejsca ma koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia Wolontariatu Misyjnego Salvator (WMS), który został poświęcony pamięci Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej będącej przez wiele lat członkiem tej organizacji i właśnie w ramach WMS posługującej na misjach m.in. w Zambii czy Boliwii. To właśnie Helena założyła grupę muzyczną w wolontariacie i była jej liderem. I to właśnie grupa muzyczna, jej przyjaciele, przygotowując ten koncert, zabiorą nas w niezwykłą, muzyczną podróż po przez misyjne wspomnienia, których nierozerwalną częścią była postać Heleny Kmieć.

 

Spotkania z bliskimi Helen i rozmowy w projekcie pt. „Kawa z Helen”

 

Kawa z Helen to cykl spotkań i rozmów o śp. Helenie Kmieć, które docelowo będą publikowane co dwa tygodnie w formie odcinków w mediach społecznościowych Fundacji. Spotkania przy kawie mają stać się okazją do poznania Helenki oczami naszych rozmówców. Różnorodne opowieści, ciepła atmosfera, swobodna i szczera rozmowa to wszystko, na czym zależy nam w tym projekcie, w którym chcemy oddać głos naszym gościom, aby mogli opowiedzieć o takiej Helence, jaką znali. Premiera: 24 stycznia 2022 roku.

 

Link do wywiadów tutaj.

 

– Przy okazji prac nad projektem wpadliśmy również na pomysł stworzenia własnych kaw. Chcieliśmy, aby kawy z różnych stron świata towarzyszyły zaproszonym gościom jak i odbiorcom stając się kolejną cegiełką wspierającą edukację dzieci w krajach misyjnych. Współpracujemy z palarnią kawy El Gato, która sprowadza wybrane przez nas ziarna z różnych stron świata, wypalając je w autorski sposób w Trzebnicy na Dolnym Śląsku. Wszystkie kawy, które oferujemy to najwyższej jakości ziarna kaw speciality. Bogaty aromat, głębia smaku i świadomość dobrego celu, który przyświeca temu produktowi sprawa, że kawy misyjne to na prawdę wyjątkowy produkt. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest w całości na program stypendialny im. Heleny Kmieć dla najbardziej potrzebujących dzieci w Boliwii, Zambii, Meksyku i Tanzanii – mówią organizatorzy.

 

Link do kaw tutaj.

 

Link do programu stypendialnego tutaj.

 

O HELENIE KMIEĆ

 

24 stycznia 2017 roku do Pana odeszła śp. Helena Kmieć- świecka wolontariuszka misyjna działająca w Wolontariacie Misyjnym Salvator. Posługiwała na placówkach misyjnych w Rumunii, na Węgrzech i w Zambii. Zaangażowana w wiele inicjatyw m.in. organizacja Światowych Dni Młodzieży, pomoc w świetlicy Caritas, działalność duszpasterstwa akademickiego. 8 stycznia 2017 r. rozpoczęła posługę jako wolontariuszka misyjna w Boliwii, z zamiarem półrocznej pomocy Siostrom Służebniczkom Dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w Cochabamba, gdzie została zamordowana.

Po jej śmierci stała się inspiracją dla wielu ludzi do czynienia dobra i całkowitego zawierzenia Bogu.

 

Pełna biografia Heleny tutaj.

 

Świadectwa tutaj.

 

O FUNDACJI IM. HELENY KMIEĆ

 

Jesteśmy wolontariuszami misyjnymi, którzy poprzez charyzmat i postawy Heleny Kmieć, inspirują do zaangażowania we wspieraniu innych. Edukujemy, kształcimy i pomagamy realizując programy stypendialne na świecie i projekty charytatywne w całej Polsce.

Przez projekty edukacyjne, wystawy, warsztaty, świadectwa, działalność wydawniczą uczymy pomagać i wychowujemy do postawy wolontariatu współpracując z organizacjami wolontariackimi i misyjnymi.

 

Działalność:

 

wspieramy 60 stypendystów objętym programem stypendialnym fundacji dla najuboższych dzieci w Zambii, Meksyku, Boliwii i Tanzanii, prowadzimy ogólnopolski projekt edukacyjny „Podaj dobro dalej!”, w którym do tej pory w III edycjach wzięło udział ok. 600 dzieci z polskich szkół, podtrzymujemy żywą pamięć o śp. Helenie Kmieć po przez organizację zajęć edukacyjnych w formie warsztatów, spotkań, prelekcji i świadectw, publikujemy materiały związane z Heleną, w tym płyty – „Helena. Muzyczna biografia”, książki dla dzieci „Podróż po miłość, czyli niezwykłe życie Helenki Kmieć” oraz liczne broszury i ulotki o Jej życiu, tworzymy nagrania do cyklu spotkań i rozmów o śp. Helenie Kmieć pt. „Kawa z Helen”, stworzyliśmy wystawę plenerową poświęconą Helenie pt. „Ona pięknie żyła, pokazała, że można , z którą docieramy, co tydzień w różne zakątki Polski


Fundacja im. Heleny Kmieć

diecezja.pl