logo
Wtorek, 17 maja 2022 r.
imieniny:
Brunony, Sławomira, Wery, Paschalisa, Weroniki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Mistyka na XIII Targach Wydawców Katolickich w Warszawie
 


Wydawnictwo Karmelitów Bosych w Krakowie na tegorocznych targach książki katolickiej prezentuje bogatą ofertę publikacji klasyków mistyki chrześcijańskiej. Na stanowisku nr 36 znajdziemy książki wielu znanych autorów, jak św. Teresy od Jezusa, św. Jana od Krzyża, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, czy bł. Elżbiety od Trójcy Świętej.
 
Ostatnio ukazały się "Drogi poznania Boga", Teresy Benedykty od Krzyża. Jest to dzieło o pismach ojca zachodniej mistyki, Dionizego Areopagity (żyjący ok. 500 roku). Edyta Stein poświęciła mu osobne studium, którego ostateczna wersja datuje się na 1941 r. Teoria mistyki Dionizego chronologicznie sytuuje się między rozprawami o św. Teresie z Awili (Twierdza duchowa) i o św. Janie od Krzyża (Wiedza Krzyża).
Czy są to książki dla „elity chrześcijańskiej”…? „Wręcz przeciwnie – odpowiadają bracia Artur i Krzysztof, którzy wyczerpująco informują o ofercie Karmelitów Bosych – choć czasami są to niełatwe teksty, każdy może odnaleźć się w nich. Dla niejednego mogą być one potężnym światłem na ciemnych drogach wiary, bo do głębokiej i intensywnej relacji z Bogiem, takiej jaką przeżywa każdy mistyk, wszyscy jesteśmy powołani”.
 
Wydawnictwo Karmelitów Bosych w Krakowie (www.karmel.pl) istnieje nieprzerwanie od 80 lat i chociaż obecnie nie należy do największych Wydawnictw kościelny w Polsce, to jednak ze spokojem spogląda w przyszłość: klasyka literatury mistycznej zawsze znajdzie nabywców.
 
Karmelici Bosi, oprócz pism klasyków mistyki chrześcijańskiej, na tegorocznych targach w sposób szczególny promują pozycje związane ze św. Rafałem Kalinowskim (1835-1907). Z okazji setnej rocznicy jego śmierci przygotowano kilka ciekawych pozycji. Specjalna prezentacja tych wydawnictw odbędzie się w Krakowie 10 czerwca br.
 
Warszawskie Targi Wydawców Katolickich będą trwały do niedzieli, tj. do 15 kwietnia 2007.
 
j.n.