logo
Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
imieniny:
Miłosza, Pawła, Tatiany  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Młodzi chcą być w Kościele
 


Dekanalni duszpasterze młodzieży przez dwa dni spotykali się na wideokonferencji, by opracować nowy projekt ewangelizacji w sieci.


– Pandemia ukazuje, że młodzież potrzebuje kontaktu nieustannie. Oni cały czas chcą się spotykać, chcą być w Kościele. Stąd przejście w wirtualną przestrzeń – podkreśla ks. Paweł Grzesiak.

 

Media społecznościowe Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży ponownie zaczęły przyciągać tysiące młodych. – Żeby mogły one funkcjonować, codziennie musi się coś na profilu społecznościowym dziać – mówi ks. Kamil Wyszyński. – I tu młodzi okazują się niezastąpieni. Powstała grupa młodych, raczkująca diakonia medialna, która się tym zajmuje. Oni publikują część treści ewangelizacyjnych – podkreśla ks. Grzesiak.

I tak w poniedziałki pojawia się w sieci #DobreSłowo, czyli cytaty z Pisma Świętego i złote myśli świętych. We wtorek #katonewsy, czyli ciekawostki z Polski i ze świata.

 

– We środę mówimy o tym, co dzieje się we wspólnotach w diecezji, które żyją, uczestniczą w wideospotkaniach, spotykają się w ograniczonym gronie w kościołach na modlitwie, pomagają potrzebującym. We czwartek relacjonujemy wydarzenia z archidiecezji warmińskiej. Zapraszamy również alumnów WSD „Hosianum”, by mówili o powołaniu i życiu z Panem Bogiem. W piątki to, co cieszy się chyba największą popularnością, czyli #MlodziSzturmowcy – zdjęcie młodego błogosławionego czy świętego z jego wypowiedzą. Sięgamy do historii Kościoła, pokazujemy, że za naszą wiarą stoją młodzi, święci ludzie, którzy są dla nas przykładem i autorytetem – wymienia duszpasterz młodzieży.

 

W sobotę ukazują się fotorelacje z prac WDM, a od pierwszej niedzieli Adwentu #BożyTrend – młodzież będzie czytać fragment Pisma Świętego, a ksiądz będzie głosił krótką naukę. – Chodzi o to, aby słowo Boże, które jest na niedzielę, było trendem, wiodącą myślą dla młodych na cały tydzień – dodaje ks. Grzesiak.

 

Oczywiście inicjatyw Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży będzie więcej. Choćby kontynuacja spotkań wspólnot w ramach Dnia Wspólnot Młodzieżowych, kiedy młodym przybliżana jest prawda „wierzę w jeden święty, powszechny i apostolski Kościół”, czy przygotowywane internetowe rekolekcje Adwentowe #rozpalMYwiare.

 

Krzysztof Kozłowski/Instytut Gość Media

archwarmia.pl

 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー