logo
Wtorek, 25 września 2018 r.
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa, Władysława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Ze śmierci do życia


Niechętnie rozmawiamy o śmierci. Dzieje się tak, ponieważ się jej boimy. Jedni tego, że może być ona związana z bólem, cierpieniem i chorobą. Inni obawiają się, że zastanie ich nieprzygotowanych, że nie będzie wtedy u boku nikogo bliskiego. Jeszcze inni noszą w sobie bolesną niepewność, czy na pewno po tej drugiej stronie czeka Bóg. Jezus zapewnia, że kto wierzy w Boga, „ma życie wieczne i nie będzie sądzony, lecz przeszedł ze śmierci do życia” (J 5, 24). Jak trudno odchodzić ludziom, którzy bez wiary konfrontują się z cierpieniem i śmiercią. Dlatego tak ważne jest, by być blisko konających i modlić się za osoby umierające, gdyż moment przejścia przez wrota śmierci często związany jest z walką duchową.

Najświętszy nasz Zbawicielu, zmiłuj się nad wszystkimi grzesznikami. Wejrzyj szczególnie na tych, którzy stoją u progu nowego życia. Wzmocnij wiarę konających, dodaj im duchowych sił i przeprowadź, jak obiecałeś, ze śmierci do życia wiecznego.

 

Rozważania pochodzą z książki
Jarosław Krawiec OP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 
   
 

Patron DniaBł. Władysław z Gielniowa
 
kapłan

Bł. Władysław urodził się w Gielniowie koło Opoczna w roku 1440. Jako student Akademii Krakowskiej przyjaźnił się ze św. Janem Kantym i bł. Szymonem z Lipnicy. Pod wpływem kazań św. Jana Kapistrana wstąpił do bernardynów i odbył nowicjat w Warszawie. Zasłynął jako wybitny kaznodzieja i twórca religijnych pieśni ludowych. Przez piętnaście lat był prowincjałem swego zakonu, dwukrotnie pielgrzymował do Rzymu o żebranym chlebie. Po złożeniu urzędu osiadł w Warszawie i tam umarł 4 maja 1505 roku. Jest patronem Warszawy.

jutro: św. Kosmy i Damiana

wczoraj
dziś
jutro