logo
Wtorek, 21 maja 2019 r.
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Ofiara jedności
 

Eucharystia tworzy i wyraża moją jedność z Bogiem. Jezus przez Eucharystię jedna nas z Ojcem, uzdalnia do jedności z braćmi i siostrami. Eucharystia to również ofiara Kościoła, ofiara miłości każdego z nas. Dziś Jezus pyta mnie, z jakim usposobieniem przychodzę na Eucharystię, czy na ołtarzu chcę składać to wszystko, co jest treścią mojego życia, i takie życie oddawać Bogu, aby w Jezusie była jedność, z której płynie prawdziwe życie. Przyjęta Komunia św. wyraża i buduje tę jedność, ale jedność z Jezusem ma też wyrażać moja jedność z bliźnimi. Nie mogę domagać się od Boga przebaczenia moich grzechów, jeśli nie jestem w jedności z człowiekiem. Spiesz się przebaczać i prosić o przebaczenie! Niech takie będą owoce wielkopostnego sakramentu pokuty i pojednania. Miłosierdzie najbardziej uzdalnia nas do udziału w uczcie jedności. 

Panie, Ty chcesz, abyśmy w jedności serc wznosili nasze modlitwy do Ciebie. Obdarz mnie zdolnością miłości miłosiernej wobec moich braci i sióstr.

 


Rozważania pochodzą z książki
ks. Janusz Lekan
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl 
 

Patron Dniaśw. Jan Nepomucen
 
kapłan i męczennik

Św. Jan z Nepomuka urodził się około roku 1350. Jako wikariusz generalny archdiecezji praskiej bronił praw Kościoła i naraził się królowi Wacławowi IV, który kazał go zabić i wrzucić do rzeki Wełtawy 20 marca 1393 roku. Relikwie św. Jana spoczywają w katedrze św. Wita w Pradze.

jutro: św. Rity

wczoraj
dziś
jutro
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale