logo
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r.
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy, Anzelma, Konrada – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Moja droga z Jezusem

 
Uczeń Jezusa chce Mu towarzyszyć na całej Jego drodze. Może to uczynić, bo Jezus już tę drogę przeszedł i zaprasza na nią każdego z nas. Dziś chcę zweryfikować moją gotowość do odpowiedzi na to zaproszenie. Wszystko ma swój czas i pewnych rzeczy nie należy przyspieszać. Trzeba do nich dojrzeć. Moja relacja z Jezusem może być czysto emocjonalna, niedojrzała. Niesiony entuzjazmem mogę przyrzekać Mu wszystko. Tymczasem współpraca z Jezusem powinna mieć za cel odkrywanie Jego dróg i wierne kroczenie po Jego śladach. Droga, którą On za Mnie przebył, jest teraz i dla mnie do pokonania. Jeśli jednak chcę mieć udział w zwycięstwie Jego zmartwychwstania, najpierw muszę pójść z Nim drogą krzyżową. Na skróty nie dojdzie się do nieba.

Staję dziś z pokorą przed Tobą, mój Zbawco, i proszę Cię o łaskę towarzyszenia Ci na każdym etapie Twojej drogi, która prowadzi do zwycięstwa na wieki.
 


Rozważania pochodzą z książki
ks. Janusz Lekan
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl 
 

Patron Dniaśw. Anzelm
 
biskup i doktor Kościoła

Św. Anzelm z Canterbury urodził się 1033 roku w Połnocnych Włoszech. Wstąpił do benektynów w Le Bec w Normandii, gdzie został później opatem. Jako arcybiskup Canterbury walczył nieugięcie w obronie wolności Kościoła w Anglii, za co był dwukrotnie wypędzony. Całe życie gorliwie dążył do poznania Boga w świetle wiary i w świetle rozumu. Umarł 21 kwietnia 1109 roku.

jutro: św. Epipodiusza i Aleksandra

wczoraj
dziś
jutro
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale