logo
Poniedziałek, 16 maja 2022 r.
imieniny:
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty, Szymona – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm

Komentarz liturgiczny

Jezus oddaje życie za nieprzyjaciół
   
Jezus mówi dzisiaj: Nie ma większej miłości nad tę, gdy ktoś poświęca swoje życie za przyjaciół. Twierdząc, że nie ma większej miłości, niż oddać życie za przyjaciół, sam jednocześnie oddaje życie za nieprzyjaciół. Przekracza granice przez siebie ustanowione – granice największej miłości – i ustanawia czynem miłość jeszcze większą: oddaje życie za nieprzyjaciół. Rodzi się więc pytanie: Kto jest owym nieprzyjacielem, za którego Jezus oddał życie? To oczywiście ty i ja. To my jesteśmy Jego nieprzyjaciółmi, bo nieustannie łamiemy Jego przykazania. To my okazujemy Mu wrogość, wybierając świat, własne ego. On jednak nigdy nie stał się naszym nieprzyjacielem. Pozostał w przyjaźni nawet wtedy, gdy skazywaliśmy Go na śmierć. Bo miłość przekracza wszelkie definicje. Miłość nie ma granic.

Panie Jezu Chryste, przychodzę do Ciebie jako grzesznik, który choć wybierał nieprzyjaźń, nieustannie obdarowywany jest Twoją przyjaźnią. Zmiłuj się nade mną. Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
 

Rozważania pochodzą z książki
 
o. Michał Legan OSPPE
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 

Patron Dniaśw. Andrzej Bobola
 
kapłan i męczennik

Św. Andrzej Bobola urodził się w roku 1591, a w roku 1611 wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. Po studiach na Akademii Wileńskiej i otrzymaniu święceń kapłańskich został skierowany do pracy duszpasterskiej. Od roku 1636 pracował wśród unitów utwierdzając ich w wierze katolickiej. Schwytany przez prawosławnych kozaków został okrutnie umęczony w Janowie Poleskim 16 maja roku 1657.

jutro: św. Paschalisa

wczoraj
dziś
jutro