logo
Wtorek, 06 grudnia 2022 r.
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja, Emiliana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm

Komentarz liturgiczny

Chrystus jest słowem Ojca

    

Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. Słowa, które czytamy i rozważamy tu i teraz, na ziemi, zostały nam dane przez samego Jezusa. One nie przeminą, są wieczne, tak jak wieczny jest Chrystus – Słowo Ojca. Słowa te mamy rozważać, poznawać ich znaczenie, głębię i starać się według nich żyć. Kto się nauczył je czytać tu, na ziemi, ten będzie chętnie czytał przez wieczność Słowo Ojca. W niebie będziemy żyć w Jego obecności. Będziemy Go podziwiać, odkrywać i coraz bardziej kochać.
 
Jezu Chryste, Ty jesteś Słowem Ojca, które trwać będzie na wieki. Pragnę Cię poznawać w niebie, bez końca. Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
 

Rozważania pochodzą z książki
 
o. Michał Legan OSPPE
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 

Patron Dniaśw. Mikołaj
biskup

 

Św. Mikołaj biskupem Miry w Azji Mniejszej na początku IV wieku. Brał udział w I soborze powszechnym w Nicei jako przeciwnik arianizmu. W roku 1087, gdy Mirę opanowali mahometanie, kupcy włoscy wykradli jego relikwie i przewieźli je do Bari w południowych Włoszech. Z legend zdaje się wynikać, że był wzorem dobroci, troski o bliźnich, oraz pełen miłosierdzia. Jest również uważany za patrona dzieci, żeglarzy i jeńców; czczony szczególnie na Wschodzie, gdzie zwą go "cudotwórcą". Około roku 340 cesarz Justynian zbudował w Konstantynopolu kościół ku jego czci; pod jego wezwaniem wzniesiono mnóstwo świątyń, również w Polsce.

jutro: św. Ambrożego

wczoraj
dziś
jutro