logo
Czwartek, 02 lutego 2023 r.
imieniny:
Kornela, Marii, Mirosława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Komentarz liturgiczny

Współcześni apostołowie

My, współcześni uczniowie Jezusa, nie wyrzucamy w Jego imię demonów, nie mówimy nowymi językami, nie bierzemy węży do rąk i nie pijemy niczego zatrutego, co mogłoby nam zaszkodzić. Nie kładziemy na chorych swoich rąk, aby zostali uzdrowieni. Co możemy więc uczynić, by wypełnić prośbę Jezusa: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!? Możemy przystępować do spowiedzi, aby Jezus wyrzucał z nas złe duchy, przyjmować Jego Ciało i Krew, aby były naszym pokarmem i siłą w walce ze złem, przyjąć namaszczenie chorych, błogosławić swoje dzieci, kreśląc im znak krzyża na czole. Możemy uczyć się obcych języków, aby nie zmarnować talentu, jakim obdarzył nas Bóg. Troszczyć się o potrzebujących przez wielkopostną jałmużnę, post i modlitwę. Zaangażować się w wolontariat. Starajmy się też codziennie czytać i rozważać Ewangelię oraz kilka razy w tygodniu adorować Najświętszy Sakrament.
 
Panie Jezu, kocham Cię. Dziękuję, że mogę wypełniać Twoją prośbę. Umacniaj mnie, bym niestrudzenie głosił Ewangelię. Amen.
 
 

Rozważania pochodzą z książki
 
ks. Cyprian Kostrzewa SSP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 

Patron DniaOfiarowanie Pańskie

Drugi dzień lutego, który jest świętem Ofiarowania Dzieciątka Jezus w świątyni, jest także świętem Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. Inną nazwą tego popularnego święta jest Matki Boskiej Gromnicznej. Czterdzieści dni po narodzinach Dzieciątka, Maryja i Józef zanieśli Je Panu, jak nakazywało Prawo Mojżeszowe. Przynieśli ze sobą parę gołębi, dar składany zazwyczaj przez biednych. Prawo Mojżeszowe nakazywało, aby pierworodnego ofiarowywać Bogu, a także aby czterdziestego dnia po urodzinach dziecka matka złożyła ofiarę oczyszczenia z niewinnej krwi: owieczki lub młodego gołębia lub, jeśli jest biedna, pary młodych gołębi albo turkawek.

W czasie ofiarowania i oczyszczenia był w świątyni sprawiedliwy i bogobojny mąż zwany Symeonem. Rozpoznał on w dziecku Mesjasza i biorąc je w ramiona oświadczył, że On Zbawcą, Światłem Narodów i Chwałą Izraela. Tego dnia święci się świece, które symbolizują człowieczeństwo przyjęte przez Syna Bożego i oznaczają, że Jezus Chrystus jest prawdziwym światłem świata.

jutro: św. Błażeja

wczoraj
dziś
jutro