logo
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa, Elfega, Tymona, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Agnieszka Myszewska
Modlitwa - nieustanna wymiana miłości
Wydawnictwo eSPe
 


Cena 12.40 zł.
stron 152
Oprawa miękka
Format 120x190
ISBN 83-88683-07-1

(C) Wydawnictwo eSPe, 2002


 

SPIS TREŚCI

Rozważania o modlitwie
Modlitwa
Przyjaźń z Bogiem
"W Duchu Świętym się módlcie."
Nadzieja - Pustynia i droga
Wierność z ziemi wyrośnie
Oblicza modlitwy
Prośba o świętość
Wydarzenie krzyża
Imię i modlitwa
Między adoracją a czynem
Eucharystia
Rodzina - Dom Kościoła
Eucharystia - uczta i święto
Miłość - pełnia modlitwy
Modlitwa spotkania - słuchanie
Modlitwa miłości
Walka do ostatniego tchnienia
Pieśń wstępowania

 

 WSTĘP

Ta książka nie jest traktatem naukowym, ale raczej próbą spojrzenia na modlitwę jako na wyraz naszej miłości do Boga. Początkowo inspiracją do niej były artykuły, jakie powstały w ciągu ostatnich trzech lat. Jednak w miarę ich zbierania w jedną całość pojawiły się rzeczy nowe, tak że pisanie stało się niespodziewanie moim dojrzewaniem do głębszego rozumienia tajemnicy modlitwy, jej wielkiego znaczenia w życiu wiary i w życiu człowieka. Mam świadomość, że wiele rzeczy pozostało jeszcze przede mną zakrytych, a do wielu ciągle dorastam doświadczając nieustannie własnej słabości. Dlatego tym bardziej chciałam podziękować tym wszystkim, którzy nauczyli mnie i ciągle uczą jak wielka jest waga modlitwy, jak niezbędna jest ona do tego, by człowiek mógł odkryć Boga i siebie w Jego świetle. Dziękuję tym, którzy nauczyli mnie, że modlitwa może i musi być powietrzem, którym oddychamy, przestrzenią w której się poruszamy, studnią żywej wody, z której czerpiemy. Dziękuję tym, którzy ukazali mi piękno liturgii Eucharystii - źródła wszelkiej modlitwy chrześcijańskiej i mądrość Pisma. Dziękuję też tym wszystkim, z którymi mogłam wspólnie się modlić oraz tym, którzy nieśli mnie swoją modlitwą.

Agnieszka Myszewska

 
Zobacz także
O.Tomasz Kwiecień OP
Modlitewnego bezruchu nie można utożsamiać z duchowością, a człowiek nie jest aniołem uwięzionym w worku. Największą pokusą chrześcijan był i jest dualizm, dzielenie pomiędzy tym, co duchowe, a tym, co cielesne. A przecież tak naprawdę nie udaje się w człowieku oddzielić tych dwóch sfer. W gruncie rzeczy duchowe przeplata się ze zmysłowym. Na przykład poznanie intelektualne, rzeczywistość jak najbardziej duchowa, czerpie z tego, co przynależy do sfery zmysłowej...
 
Elżbieta Marek

Jezus mówi już wprost, nie za pomocą obrazów, jak dotychczas. Co ważne zwraca się nie tylko do wybranych uczniów, ale do wszystkich słuchających – do „tłumów”. Czytany dzisiaj fragment Ewangelii nie zawiera dywagacji Pana na temat wyborów takich czy innych czy też „pomiędzy”. Tutaj Jezus wymaga wyraźnego, zdecydowanego opowiedzenia się po Jego stronie – wyboru Jego Osoby i spełniania Jego Woli. Z takiego wyboru wynikają codzienne decyzje i czyny człowieka.

 
Szymon Hołownia
Maryja to dla wielu brakujący kobiecy pierwiastek Trójcy Świętej. Zmiękczający męskie kanty trójjedynego Boga. Bóg od razu będzie sądził, stawiał wszystko w kosmicznym świetle, a Maryja wysłucha, przytuli, jej można powiedzieć na ucho, niejako "przefiltrować" przez nią wszystko o czym nie chcielibyśmy, żeby Bóg dowiedział się tak wprost. 
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS