logo
Piątek, 05 marca 2021 r.
imieniny:
Aurory, Euzebiusza, Hadriana, Fryderyka, Oliwii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Agnieszka Myszewska
Modlitwa - nieustanna wymiana miłości
Wydawnictwo eSPe
 


Cena 12.40 zł.
stron 152
Oprawa miękka
Format 120x190
ISBN 83-88683-07-1

(C) Wydawnictwo eSPe, 2002


 

SPIS TREŚCI

Rozważania o modlitwie
Modlitwa
Przyjaźń z Bogiem
"W Duchu Świętym się módlcie."
Nadzieja - Pustynia i droga
Wierność z ziemi wyrośnie
Oblicza modlitwy
Prośba o świętość
Wydarzenie krzyża
Imię i modlitwa
Między adoracją a czynem
Eucharystia
Rodzina - Dom Kościoła
Eucharystia - uczta i święto
Miłość - pełnia modlitwy
Modlitwa spotkania - słuchanie
Modlitwa miłości
Walka do ostatniego tchnienia
Pieśń wstępowania

 

 WSTĘP

Ta książka nie jest traktatem naukowym, ale raczej próbą spojrzenia na modlitwę jako na wyraz naszej miłości do Boga. Początkowo inspiracją do niej były artykuły, jakie powstały w ciągu ostatnich trzech lat. Jednak w miarę ich zbierania w jedną całość pojawiły się rzeczy nowe, tak że pisanie stało się niespodziewanie moim dojrzewaniem do głębszego rozumienia tajemnicy modlitwy, jej wielkiego znaczenia w życiu wiary i w życiu człowieka. Mam świadomość, że wiele rzeczy pozostało jeszcze przede mną zakrytych, a do wielu ciągle dorastam doświadczając nieustannie własnej słabości. Dlatego tym bardziej chciałam podziękować tym wszystkim, którzy nauczyli mnie i ciągle uczą jak wielka jest waga modlitwy, jak niezbędna jest ona do tego, by człowiek mógł odkryć Boga i siebie w Jego świetle. Dziękuję tym, którzy nauczyli mnie, że modlitwa może i musi być powietrzem, którym oddychamy, przestrzenią w której się poruszamy, studnią żywej wody, z której czerpiemy. Dziękuję tym, którzy ukazali mi piękno liturgii Eucharystii - źródła wszelkiej modlitwy chrześcijańskiej i mądrość Pisma. Dziękuję też tym wszystkim, z którymi mogłam wspólnie się modlić oraz tym, którzy nieśli mnie swoją modlitwą.

Agnieszka Myszewska

 
Zobacz także
Justyna Sowa
To będą wyjątkowe Światowe Dni Młodzieży. Po raz pierwszy uczestniczyć w nich będzie Ojciec Święty Franciszek i będzie to zarazem jego pierwsza wizyta zagraniczna. To nie on wybrał termin i miejsce tego spotkania, a odbywa się ono w jego rodzimej Ameryce Południowej. To przecież nie przypadek.
 
o. Józef Kozłowski SJ
Do nas należy, aby nie utracić smaku życia, a w dodatku nadawać go światu. Jak to zrobić? Przede wszystkim w każdym miejscu i czasie pytać: – Czego Ty, Panie, ode mnie oczekujesz, do czego mnie zapraszasz? – i rozeznawać, jaka jest wola Boża, jaki jest Jego zamysł wobec naszego powołania i konkretnej sytuacji życia. To właśnie jest punktem wyjścia do rozeznawania duchowego. A do tego służą reguły rozeznawania...
 
ks. Mateusz Szerszeń CSMA
Doświadczenie podpowiada, że życie duchowe nie jest usłane różami, ale składa się również z momentów, które nazwać moglibyśmy duchowymi chorobami. I tak w terminologii medycznej mamy do czynienia z chorobą, którą nazywamy anemią. Objawia się ona bladością twarzy, osłabieniem, bólami, a w skrajnych przypadkach bywa nawet śmiertelna. Tak się składa, że również na poziomie duchowym możemy zachorować na coś podobnego. 
 
 
___________________
 
 reklama