logo
Czwartek, 29 października 2020 r.
imieniny:
Angeli, Przemysława, Zenobii, Narcyza, Felicjana, Violetty – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Matka Teresa z Kalkuty, Brat Roger z Taizé
Modlitwa, źródło współczującej miłości
Wydawnictwo Święty Wojciech
 


Wydawca: Księgarnia św. Wojciecha
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7516-228-8
Format: 125 x 200
Stron: 140
Rodzaj okładki: miękka


Kup tą książkę

 

Żyjemy w świecie, w którym współistnieją światło i ciemności. Brat Roger razem z Matką Teresą usiłowali znaleźć odpowiedź na pytanie: Jak sprawić, by ci, którzy zostali nam powierzeni, zawsze wybierali światłość?

Przez te wszystkie lata spotykali się w najróżniejszych sytuacjach, nie tylko w Kalkucie czy Taizé, ale też w innych miejscach na świecie.

Jest to piękny dwugłos dwojga wielkich ludzi o ofiarnej miłości, ujmujący prostotą i głębią. Matka Teresa i brat Roger przekonują, że to modlitwa dała im siłę i pokłady miłości w służbie ludziom, która wypełniła całe ich życie.

***


Tak naprawdę jest tylko jedna prawdziwa, jedna rzeczywista modlitwa: sam Chrystus. Jest tylko jeden głos unoszący się ponad powierzchnią Ziemi: głos Chrystusa. Modlitwa to jedność z Chrystusem.
Matka Teresa

***

Zdarza ci się o tym wątpić? Powstały w tobie jakby rozpadliny niewiary? To jeszcze nie znaczy, że nie jesteś zdolny do wierności. Zwątpienie jest czasem tylko odwrotną stroną wiary.
Brat Roger

***

Spis Treści

Stanowić jedno z Chrystusem
Światło wewnętrzne
Jesteś dla mnie drogocenny
Dzisiaj muszę się zatrzymać w twoim domu
Radość jest modlitwą
Niech się raduje serce pełne prostoty!
Bardzo prosty sposób
Niby głos wewnętrzny
Bóg jest przyjacielem ciszy
Pokój serca
Wśród nas na zawsze
Obecność godna uwielbienia
Patrzę na Niego, a On patrzy na mnie
Spojrzenie oczyma kontemplacji
Całkowita ufność
Gdyby u początku wszystkiego była ufność serca
Czyste serce
Radość Boga na ziemi ludzi
Przyjmijmy Jezusa do swojego domu
U źródeł pojednania
Chrystus w swoim Ciele, którym jest Kościół
Tajemnica komunii
Jezus jest moim życiem
Wybrać Chrystusa
Nieść miłość
Współczująca miłość serca
Służyć biednym 
Ludzka solidarność

KILKA SŁÓW O AUTORACH.
Matka Teresa z Kalkuty  
Brat Roger z Taizé

 
Zobacz także
ks. Jan Piwowarczyk CSMA
Ojciec Święty Jan Paweł II, już jako kapłan, polecał młodzieży duchownej i świeckim studentom stosowanie w pracy nad sobą Reguły 3M. Tworzą ją trzy elementy: milczenie, medytacja i modlitwa. Solidne stosowanie tych reguł, od młodych lat, wzniosło polskiego Papieża na wysoki poziom życia duchowego. Dzięki temu Jan Paweł II zjednał sobie sympatię w całym świecie i stał się dla wielu autorytetem, zwłaszcza dla szlachetnej młodzieży...
 
Krzysztof Osuch SJ
Wielka Historia Zbawienia, związana z Paschą – z Przejściem przez Ziemię Syna Bożego, potoczy się dalej. Rozciągnie się na wiele wieków i na miliardy osób w wielu pokoleniach. Sam Zmartwychwstały Pan, cudowny i zwyczajny, zjawia się kolejny raz, by pokierować biegiem ważnych wydarzeń. Krok po kroku stwarza warunki do wielkiej misji Kościoła, która trwać będzie aż do skończenia świata.
 
Bogdan Nowak
Ksiądz Stanisław Skorodecki (1919–2002) ze Szczecina był jedynym żyjącym świadkiem internowania Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1953–1956), z którym wielokrotnie się spotykałem. Było mu dane towarzyszyć i służyć Słudze Bożemu przez dwa lata uwięzienia w Stoczku i Prudniku. Ksiądz Stanisław Skorodecki był duszpasterzem młodzieżowym w Ropczycach, gdzie w czasie styczniowej kolędy 1951 r. został aresztowany przez trzydziestu ubowców...
 
 
___________________
 
 reklama