logo
Sobota, 30 maja 2020 r.
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama, Jana, Joanny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Modlitwa i bicie dzwonów w południe 25 marca
 


Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gędecki, prosi, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili "Anioł Pański", modlitwę "Ojcze nasz" i 3 razy "Zdrowaś Maryjo" w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Prosi również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony.

 

Modlitwa i bicie dzwonów w południe 25 marca
Jednocześnie Kardynał Angelo Bagnasco przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy, prosi, aby tego dnia odmówić również poniższą modlitwę:

 

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.


Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.


Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

 

W archikatedrze białostockiej modlitwę poprowadzi Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.

Zachęcamy wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy.

 
archibial.pl

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー