logo
Środa, 02 grudnia 2020 r.
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny, Rafała, Bibiany – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Modlitwa w intencji braci zakonnych
 


Podczas Apelu Jasnogórskiego w czwartek, 15 października, br. Bernard Kluczkowski, definitor generalny Zakonu Paulinów, zawierzył Maryi braci zakonnych, którzy mieli się spotkać na dorocznej pielgrzymce.

 

„Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nasze plany i spotkanie, ale tym bardzie prosimy byś ożywiała nas w wierze oraz wytrwałości pośród trapiących nas udręk, niepewności, lęku i obawy – powiedział podczas rozważania br. Bernard Kluczkowski, definitor generalny Zakonu Paulinów - Mieliśmy tu dziś stanąć przed Twoim obliczem - bracia albertyni, bracia Serca Jezusowego, bracia franciszkanie, kapucyni, bonifratrzy, pallotyni, paulini i wielu innych ze wszystkich zgromadzeni zakonnych z Polski”.

 

„Maryjo, jesteśmy przed Tobą duchowo łącząc się ze wszystkimi braćmi, zawierzając Tobie każdego z nich, polecając Tobie ich prośby i intencje, z którymi mieli stanąć dziś przed Tobą – mówił br. Kluczkowski – Przychodzimy, by wpatrując się w Twoje matczyne oblicze na nowo usłyszeć słowo, jakie kierujesz do sług w Kanie: zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. A Twój Syn nam dziś mówi, abyśmy na nowo rozpalali w sobie miłość do Boga i bliźniego, byśmy powrócili do miłości pierwotnej, by w drugim człowieku dostrzegać brata i siostrę, by w naszej codziennej posłudze dostrzegać oblicze Chrystusa w drugim człowieku, by coraz bardziej być dla drugiego miłosiernym i współczującym, by jeszcze gorliwiej służyć bliźniemu w naszej codziennej posłudze i oddaniu, czy to w kościołach, zakrystiach, szpitalach, szkołach, czy w wielu innych miejscach, gdzie Twój Syn nas posyła, by głosić i dawać Jego miłość”.

 

o. Stanisław Tomoń
jasnagora.com

 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー