logo
Piątek, 16 listopada 2018 r.
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka, Małgorzaty, Gertrudy – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

Zaduszki

___________________
 
 reklama
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Wspomóż "Katolika"


Od początku istnienia "Katolika" (czyli od roku 2000) staraliśmy się na różne sposoby aby serwis w jak największym stopniu był samofinansujący się. Szukaliśmy sponsorów, reklamodawców... Serwis jednak stale się rozrasta i na dziś powoli to wszystko nie wystarcza. Utrzymanie serwerów, łączy, zapewnienie serwisu technicznego to wszystko kosztuje jeśli ma działać szybko i bezawaryjnie, zwłaszcza, że serwis jest duży i wymaga wydajnych łącz internetowych.

Wychodzimy z założenia iż ze sprawiedliwości powinno wynikać, że utrzymanie serwerów powinni zapewnić Ci którzy z nich korzystają - zwyczajnie nie wypada bowiem byśmy liczyli na ofiarność ludzi zupełnie nie używających internetu. Z drugiej strony mamy też jednak świadomość, iż nasi czytelnicy to najczęściej ludzie młodzi nie mający pieniędzy. Wszystko to sprawia, że z ogromną pokorą zwracamy się do wszystkich naszych czytelników o pomoc i wsparcie finansowe dla utrzymania i dalszego rozwoju serwisu Katolik.pl.

Miesięcznie odwiedza nas ponad 100 tys. ludzi. Jesteśmy pewni, że wśród tej ogromnej rzeszy internautów znajdzie się wystarczająco dużo osób, które zechcą od czasu do czasu wesprzeć nas także finansowo.
 
Wszystkich zaś prosimy o modlitwę by nasze internetowe apostolstwo przynosiło Bogu chwałę a ludziom pożytek.

 
Ofiary można wpłacać na konto:

BNP Paribas Bank
Towarzystwo Boskiego Zbawiciela, Serwis Katolik.pl
nr rachunku:
43160011980002002251772150
ul. św. Jacka 16
30-364 Kraków

z dopiskiem: ofiara na serwis katolik.pl

Kod BIC (Swift) tego banku to: PPABPLPK

lub przez gotowy formularz on-line:


złóż ofiarę

 
***
 
Informacje o możliwości zamawiania intencji mszalnych na stronie:

www.intencje.info 

 
Bóg zapłać za wszelką pomoc! 


Patronki Dniaśw. Małgorzata Szkocka


Św. Małgorzata urodziła się około 1046 roku na Węgrzech, gdzie jej ojciec, Edward Wygnaniec,  przebywał na wygnaniu. Mając 10 lat wróciła do Anglii na dwór swego dziadka, św. Edwarda. W 1070 roku poślubiła króla Szkocji Malcolma III. Wychowała wzorowo ośmioro dzieci. Surowa dla siebie, okazywała wielkie miłosierdzie ubogim, których zapraszała do swojego stołu i obsługiwała. Nazywano ją "matka sierot i skarbniczką ubogich". Umarła 16 listopada 1093 roku w Edynburgu. Jest patronką Szkocji.

także 16 listopada:

***
św. Gertruda
dziewica 


Św. Gertruda urodziła się w roku 1256. Gdy miała 5 lat, oddano ją na wychowanie do klasztoru cystersek w Helfcie. Spędziła tam całe życie, najpierw jako uczennica, a później jako mniszka. Doszła do wysokiego stopnia zjednoczenia z Bogiem. Jej życie wewnętrzne skupiało się na tajemnicy miłości Bożej. Była wielką czcicielką Serca Jezusowego. Swoje modlitwy i objawienia spisała w pozostawionych książkach. Umarła 13 lub 17 listopada 1302 roku.

także 16 listopada:

***Najświętsza Maryja Panna Ostrobramska,
Matka Miłosierdzia


Biskup wileński Wojciech Tabor (+ 1507) powiesił nad tak zwaną Ostrą Bramą w Wilnie obraz Matki Bożej. Gdy obraz zasłynął cudami, nad bramą zbudowano kaplicę, a obraz ukoronowano. Św. Pius X zezwolił na specjalną Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia.

jutro: św. Elżbiety Węgierskiej

wczoraj
dziś
jutro