logo
Niedziela, 26 września 2021 r.
imieniny:
Kosmy, Damiana, Justyny, Łucji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Mój różaniec, moja misja
 


Inicjatywa organizowana jest w ramach akcji „Mój różaniec, moja misja!”.

S. Maria Faustyna Gackowska SDS, z referatu misyjnego sióstr salwatorianek przypomniała, że październikowa zbiórka różańców ma wesprzeć działalność misyjną sióstr salwatorianek w Demokratycznej Republice Konga. Niecodzienny pomysł wziął się z opowieści s. Damiany, posługującej na misjach jako położna.

Przypomniała ona historię, kiedy do odnowienia sal szpitalnych, misjonarze potrzebowali wapna, które należało zebrać w pobliskiej rzece. Zakonnice poprosiły więc miejscową ludność o przyniesienie potrzebnego materiału w zamian za to obiecując różańce. Jak wspomina s. Damiana zgromadzono tyle wapna, że można byłoby odnowić cały szpital i zrobić zapasy.

- Różaniec w Kongo jest bardzo lubianą modlitwą – powiedziała s. Damiana. – Na miejscu różańców się nie wyrabia, każdy przywożony z Europy jest bardzo szanowany – stwierdziła.

S. Maria Faustyna, referentka misyjna zgromadzenia przyznała, że poruszyła ja postawa Kongijczyków. Dlatego w miesiącu modlitwy różańcowej zgromadzenie zorganizowało zbiórkę różańców. - Zostaną one przekazane na misje – mówi s. Maria Faustyna. – Jeśli jednak okaże się, że odzew będzie duży, cześć różańców sprzedamy, a uzyskane pieniądze przeznaczymy na inne potrzeby misji.

Jak przypomina zakonnica, głównym celem akcji jest jednak podkreślenie wago modlitwy różańcowej. - Dlatego zachęcam by pierwszym etapem włączenia się do akcji była modlitwa różańcowa w intencji misjonarzy i dzieł misyjnych Kościoła. Aby przez wstawiennictwo Maryi która zgodziła się by przez nią Dobra Nowina przyszła na świat, coraz więcej ludzi znało i kochało Chrystusa – prosi salwatorianka.

Różańce należy przysyłać na adres:

Referat Misyjny SS. Salwatorianek
ul. Uzdrowiskowa 38
43-230 Goczałkowice-Zdrój