logo
Czwartek, 13 maja 2021 r.
imieniny:
Agnieszki, Magdaleny, Serwacego, Roberta, Andrzeja, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Motocykliści chcą przyjechać na Jasną Górę
 


Odbędzie się tegoroczny, XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. prał. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego na Jasną Górę. Będzie to modlitewne rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Informacja o organizacji Zlotu pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

 

Głównym punktem spotkania w niedzielę, 11 kwietnia, będzie Msza św. na błoniach jasnogórskich o godz. 11.00, połączona z poświęceniem motocykli. „Msza św. w intencji wszystkich motocyklistów w ramach modlitewnego rozpoczęcia sezonu motocyklowego odbędzie się według planu. Zamawiającym Mszę św. jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński” - czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia.

 

Ze względu na przepisy epidemiczne, zostało odwołane spotkanie na Górce Przeprośnej, skąd co roku motocykliści kawalkadą ruszali na Jasną Górę. W tym roku uczestnicy Zlotu mają się zbierać bezpośrednio na błoniach jasnogórskich od godz. 9.00.

 

Jak przypominają organizatorzy na stronie internetowej rajdkatynski.com, „każdy z uczestników zobowiązany jest do przestrzegania przepisów sanitarno-epidemiologicznych dotyczących Covid-19 oraz posiadania maseczki ochronnej, a także zachowania dystansu 1,5 m od innych uczestników”.

 

Uczestnicy Zlotu będą mogli otrzymać pamiątkowe znaczki zlotowe, jako pamiątkę dla osób świadczących pomoc Polakom na Kresach.


www.jasnagora.com