logo
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r.
imieniny:
Antoniego, Henryki, Mariana, Rościsława  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Możliwość poznania i negacji Boga
materiał własny
 


Możliwość poznania i negacji Boga

Bardzo wielu jest tzw. ateistów praktycznych. Bóg nie ma w ich życiu nic do powiedzenia, zupełnie nie zważają na Boga. Jak Pismo Święte określa taki ateizm?

Oczywiście i Biblia zna możliwość negacji Boga. Określa te możliwość jako głupotę. "Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga" (Ps 53, 2). Głupiec, o którym tu mowa, to nie człowiek pozbawiony rozumu, to człowiek zuchwały i zły. Mówi i postępuje tak, jak gdyby Boga nie było, jak gdyby sam był Bogiem. W swej pysze gardzi prawdą. Robi tylko to, co mu odpowiada. Tego rodzaju praktyczny ateizm jest głupotą, bo żaden człowiek nie ucieknie przed Bogiem, nie zdoła Boga ominąć. To, że ludzie mogą być tak "głupi", uznać może Biblia jedynie za znak zaślepienia i przewrotności serca.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Wiele kobiet domaga się święceń kapłańskich w imię równouprawnienia z mężczyznami i nie rezygnuje z walki przeciw upośledzeniu i niedowartościowaniu ich miejsca w Kościele. Czyż kościoły nie są wypełnione przede wszystkim przez kobiety? Religijność mężczyzn, zwłaszcza jeśli oceniamy je w oparciu o uczestnictwo w nabożeństwach kościelnych, jest o wiele niższa niż kobiet.
 
Fr. Justin
W jaki sposób może się urzeczywistnić współodpowiedzialność świeckich w Kościele i parafii?
 
ks. Radosław Warenda SCJ
Gubimy się nieco w pojęciu dźwigania krzyża. A to lubując się w patrzeniu na krzyże innych, które dają złudzenie, jakoby do moich ramion lepiej pasowały, niż to, co jest, a to w samym podejściu do cierpienia. Czy można je sensownie znosić, skoro nie ode mnie ono zależy? Spada na człowieka ot tak. Gdzie wolność, o której tyle Bóg mówi i sam jej nie gwałci?
 
 
___________________
 
 reklama