logo
Piątek, 25 września 2020 r.
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa, Władysława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Możliwość poznania i negacji Boga
materiał własny
 


Możliwość poznania i negacji Boga

Bardzo wielu jest tzw. ateistów praktycznych. Bóg nie ma w ich życiu nic do powiedzenia, zupełnie nie zważają na Boga. Jak Pismo Święte określa taki ateizm?

Oczywiście i Biblia zna możliwość negacji Boga. Określa te możliwość jako głupotę. "Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga" (Ps 53, 2). Głupiec, o którym tu mowa, to nie człowiek pozbawiony rozumu, to człowiek zuchwały i zły. Mówi i postępuje tak, jak gdyby Boga nie było, jak gdyby sam był Bogiem. W swej pysze gardzi prawdą. Robi tylko to, co mu odpowiada. Tego rodzaju praktyczny ateizm jest głupotą, bo żaden człowiek nie ucieknie przed Bogiem, nie zdoła Boga ominąć. To, że ludzie mogą być tak "głupi", uznać może Biblia jedynie za znak zaślepienia i przewrotności serca.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Czy wniebowzięcie Maryi jest legendą? Taki zarzut wysunął mój sąsiad, który jest zresztą bardzo pobożnym protestantem.
 
Fr. Justin
Proboszcz nie zgodził się, aby ojcem chrzestnym był protestant, zamożny przyjaciel rodziny. Zmartwieni rodzice zwrócili się do mnie ze swym problemem. Jakie są obowiązki rodziców chrzestnych?
 
Tomasz Kot SJ
Wiele tekstów biblijnych prezentuje się jak obrazy impresjonistów, na których nie ma żadnych linii, a kolorowe plamki, dopiero gdy są oglądane z odległości pozwalającej ogarnąć cały obraz, nabierają sensu, tworząc kształty. Pisma świętego nie powinno się zatem czytać jak słownika lub książki telefonicznej, po które sięga się, by szybko znaleźć potrzebną informację. Niestety, nie tak rzadko można spotkać osoby, które w dobrej wierze otwierają Biblię na chybił trafił, poszukując dla siebie konkretnej wskazówki od Boga na dany dzień lub na konkretną sytuację. 
 
 
___________________
 
 reklama