logo
Czwartek, 04 marca 2021 r.
imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława, Eugeniusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Możliwość poznania i negacji Boga
materiał własny
 


Możliwość poznania i negacji Boga

Bardzo wielu jest tzw. ateistów praktycznych. Bóg nie ma w ich życiu nic do powiedzenia, zupełnie nie zważają na Boga. Jak Pismo Święte określa taki ateizm?

Oczywiście i Biblia zna możliwość negacji Boga. Określa te możliwość jako głupotę. "Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga" (Ps 53, 2). Głupiec, o którym tu mowa, to nie człowiek pozbawiony rozumu, to człowiek zuchwały i zły. Mówi i postępuje tak, jak gdyby Boga nie było, jak gdyby sam był Bogiem. W swej pysze gardzi prawdą. Robi tylko to, co mu odpowiada. Tego rodzaju praktyczny ateizm jest głupotą, bo żaden człowiek nie ucieknie przed Bogiem, nie zdoła Boga ominąć. To, że ludzie mogą być tak "głupi", uznać może Biblia jedynie za znak zaślepienia i przewrotności serca.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
W tygodniu brałam udział we Mszy świętej w małej kaplicy. Przed samą Komunią świętą celebrans zauważył, że zapomniał zabrać z plebani! kluczyka do tabernakulum. Naszej malej grupce rozdał Komunie dopiero po Mszy świętej, po przyniesieniu kluczyka. Pomyślałam, że mógł rozdać nam Komunie pod postacią wina.
 
Fr. Justin
Dlaczego tak mało ludzi przystępuje dziś do spowiedzi? Jaki jest tego powód?
 
ks. Dariusz Madejczyk
Boże Ciało, zwłaszcza zaś sama procesja, która przechodzi ulicami miast i wsi, to z jednej strony znak dla stojących z boku i przyglądających się radosnym tłumom, podążającym za Jezusem w Najświętszym Sakramencie, z drugiej natomiast to także wielka szansa dla nas samych...
 
 
___________________
 
 reklama