logo
Piątek, 27 listopada 2020 r.
imieniny:
Franciszka, Kseni, Maksyma, Waleriana, Wirgiliusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Możliwość poznania i negacji Boga
materiał własny
 


Możliwość poznania i negacji Boga

Bardzo wielu jest tzw. ateistów praktycznych. Bóg nie ma w ich życiu nic do powiedzenia, zupełnie nie zważają na Boga. Jak Pismo Święte określa taki ateizm?

Oczywiście i Biblia zna możliwość negacji Boga. Określa te możliwość jako głupotę. "Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga" (Ps 53, 2). Głupiec, o którym tu mowa, to nie człowiek pozbawiony rozumu, to człowiek zuchwały i zły. Mówi i postępuje tak, jak gdyby Boga nie było, jak gdyby sam był Bogiem. W swej pysze gardzi prawdą. Robi tylko to, co mu odpowiada. Tego rodzaju praktyczny ateizm jest głupotą, bo żaden człowiek nie ucieknie przed Bogiem, nie zdoła Boga ominąć. To, że ludzie mogą być tak "głupi", uznać może Biblia jedynie za znak zaślepienia i przewrotności serca.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
W zwrocie do papieża najczęściej używamy wyrażenia "Ojcze Święty". Czyż nie sprzeciwia się to faktowi odrzucenia tego tytułu przez Ewangelię: "Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie" (Mt 23, 9)?
 
Fr. Justin
Dopiero przez twórcze działanie ziemia staje się właściwym mieszkaniem i środowiskiem ludzkim. Czy to oznacza, że ziemie można traktować po prostu jako materiał, eksploatować dowolnie i bez ograniczeń?
 
o. Grzegorz Błoch OFM
Odrzucanie wiary w Boga w imię nauki nie wytrzymuje już dzisiaj krytyki z punktu wiedzenia metodologicznego. Bóg religii, czyli Bóg osobowy nie może w żaden sposób stać się przedmiotem badań prowadzonych w obrębie nauk szczegółowych.
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー