logo
Sobota, 04 lipca 2020 r.
imieniny:
Elżbiety, Teodora, Aureli, Malwiny, Zygfryda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Msza św. prymicyjna bpa Grzegorza Suchodolskiego
 


Biskup Grzegorz Suchodolski, nowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, sprawował swoją Mszę św. prymicyjną w czwartek, 4 czerwca w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

 

Święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego miały miejsce w poniedziałek, 1 czerwca w katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Siedlcach. Głównym konsekratorem był bp Kazimierz Gurda, a współkonsekratorami - abp Salvatore Pennacchio i bp Henryk Tomasik.

 

„Pierwsze kroki po święceniach chcę skierować tutaj, do Matki Bożej, na Jasną Górę, żeby podziękować Jej za pełnię kapłaństwa i zawierzyć Jej to co jest dla mnie nową posługą - podkreśla bp Grzegorz Suchodolski w rozmowie dla Radia Jasna Góra – Tyle razy przybywałem tutaj zwłaszcza z duszpasterzami młodzieży i ludźmi młodymi przed kolejnymi Światowymi Dniami Młodzieży, a teraz nowe wyzwanie. I chciałbym Matce Bożej oddać tych wszystkich, z którymi do tej pory szedłem i tych, którzy będą mi powierzeni na najbliższy odcinek pracy”.

 

Biskup Grzegorz Suchodolski był dotychczas proboszczem parafii katedralnej w Siedlcach. Przez wiele lat był dyrektorem krajowego biura Światowych Dni Młodzieży i sekretarzem generalnym komitetu organizacyjnego spotkania młodych w Krakowie w 2016 roku.

 

„Przez 21 lat pracy w krajowym biurze Światowych Dni Młodzieży zawsze, ilekroć organizowaliśmy Światowe Dni Młodzieży wyjazdowe poza Polską, to wcześniej miesiąc przed przybywaliśmy tutaj z koordynatorami diecezjalnymi, przewodnikami grup i z młodzieżą, żeby tutaj, z miejsca VI Światowych Dni Młodzieży, otrzymać to specjalne błogosławieństwo na drogę. I to nazywaliśmy ‘krajowym posłaniem’, do Sydney, do Madrytu, do Rio. I bardzo jestem za to wdzięczny, że Jasna Góra zawsze była na młodych otwarta” – podkreśla bp Suchodolski.

 

Hasłem posługi biskupa nominata są słowa „Głosić Jezusa Chrystusa”. To nawiązanie do napisu widniejącego na krzyżu Światowych Dni Młodzieży. Także w herbie biskupim zawarty jest znak ŚDM oraz wizerunek Matki Bożej.

„Jako hasło swojego posługiwania wziąłem słowa ‘Głosić Jezusa Chrystusa’, i tym zawołaniem nawiązuję do przesłania Jana Pawła II, który do młodych, przekazując im krzyż Światowych Dni Młodzieży, powiedział: ‘idźcie i głoście całemu światu, że tylko w Jezusie Chrystusie, umarłym i Zmartwychwstałym, jest zbawienie i odkupienie. Chcę nie tylko głosić, ale najpierw samemu być w Nim zanurzonym, w Jezusa umarłego i Zmartwychwstałego” – mówi bp Suchodolski. Biskup Grzegorz Suchodolski sprawował Mszę św. w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 16.45.

 

o. Stanisław Tomoń
www.jasnagora.com

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー