logo
Niedziela, 01 października 2023 r.
imieniny:
Teresy, Heloizy, Igora, Remigiusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Nabożeństwo pokutne 98. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę w Dłutowie
 


Nabożeństwo pokutne, to szczególny moment podczas każdej pielgrzymki. W Pieszej Pielgrzymce Łódzkiej ma on miejsce pierwszego dnia wieczorem w tych miejscach, gdzie nocują pielgrzymi, a zatem w Dłutowie, Leszczynach i Wadlewie.

 

Liturgii pokutnej połączonej ze spowiedzią świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego i Trzech Króli w Dłutowie przewodniczył ksiądz Kamil Siuta – wikariusz parafii w Kurowicach.

 

W homilii nawiązując do Ewangelii kierownik grupy siódmej zwrócił uwagę na to, że - zły duch czasem oskarża nas przed Bogiem, że popełniłeś grzech, że jesteś beznadziejny, że z tego grzechu się nie podniesiesz. On wprowadza w twoje życie taki wstyd, że nie jesteś gotowy – nie jesteś gotowa - pójść do sakramentu pokuty i pojednania. Zły duch, który jest oskarżycielem, który w dzień i w nocy oskarża nas przed Bogiem i Duch Święty, który przekonuje świat o grzechu! Ale pomiędzy złym duchem, a Duchem Świetnym jest zasadnicza różnica, bo Duch Święty ukazuje nam grzech, a jeśli go poprosimy otwiera nasze oczy, nasze serca, byśmy ten grzech zobaczyli. Duch Święty będzie nas również przekonywał o tym, Że jesteśmy przede wszystkim umiłowanymi dziećmi bożymi! – podkreślił duchowny.

 

Po homilii został wystawiony Najświętszy Sakrament i rozpoczął się czas spowiedzi indywidualnej. Obok duchownych idących w pielgrzymce na nabożeństwo przyjechali księża z dekanatu oraz z niektórych łódzkich parafii.

Zachodzące słońce zwiastuje kończący się pierwszy dzień na pątniczym szlaku. Jutro dzień drugi, a wraz z nim kolejne kilometry w nogach przybliżające do spotkania z Królową Polski.

 

ks. Paweł Kłys
www.archidiecezja.lodz.pl