logo
Sobota, 27 lutego 2021 r.
imieniny:
Gabrieli, Liwii, Leonarda, Anastazji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Nagroda Grand Prix w Niepokalanowie dla filmu ”Biblio, Ojczyzno moja”
 


Film "Biblio, Ojczyzno moja" otrzymał nagrodę GRAND PRIX, ufundowane przez Telewizję Polską S.A. za jasne pokazanie przesłania przypominającego katolikom o obowiązku pogłębienia swojej wiary: wchodzenia w głąb swojej duszy i tą drogą weryfikacji stosunku do swojego życia – a wówczas umiejętność nauczania innych.

Podczas przekazywania nagrody przewodniczący Jury, Antoni Zięba podkreślał, że konieczne było docenienie nagrodą Grand Prix filmu "BIblio, Ojczyzno moja" za mistrzowsko zrealizowane przesłanie.

"Ci, którzy czytają Pismo Święte i żyją Słowem Bożym mogą sobie podarować oglądanie tego filmu, bo jest on o Słowie Bożym, którego nie trzeba im przedstawiać. 'Biblio, Ojczyzno moja' jest wspaniałym dowodem na to że Słowo Boże samo potrafi działać i zdobywać nagrody" – powiedział br. Leszek Szura SDS – dyrektor Studia Katolik, współtwórca filmu, podczas odbierania nagrody. Dziękował pani Marioli Kłos, która zaangażowała się w reżyserię, oraz ks. Krzysztofowi Wonsowi SDS, który przeprowadził wszystkie wywiady do filmu.

W dniach od 11 do 14 kwietnia odbyła się inauguracja oraz pokazy filmów zgłoszonych w ramach XXVIII Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalanów 2013”.

Zakończenie Festiwalu miało miejsce dnia 11 maja w Niepokalanowie. Na festiwal zgłoszono 158 filmów z 13 krajów: Białorusi, Filipin, Hiszpanii, Indii, Indonezji, Izraela, Łotwy, Madagaskaru, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski, w następujących kategoriach: filmy fabularne, dokumentalne, edukacyjne, amatorskie i programy telewizyjne. Ponadto zgłoszono 42 programy radiowe, 20 programów multimedialnych, oraz strony internetowe.

Nie mogło także zabraknąć filmu, nad którym Studio Katolik pracowało w ubiegłym roku, pt.: "Biblio, Ojczyzno moja". Jest to film o umiłowaniu Słowa Bożego i potrzebie wsłuchiwania się w Boży Głos zwłaszcza we współczesnych czasach.

Z radością przyjęliśmy nagrodę przyznaną przez międzynarodowe jury festiwalu, obradujące w składzie: Paweł Woldan – przewodniczący Jury, Antoni Zięba – wiceprzewodniczący Jury, o. Jacek Staszewski, Eugeniusz Jachym, Jurij Gorulow (Białoruś), Krystyna Młoduchowska-Dziob.