logo
Wtorek, 21 maja 2019 r.
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Nagroda „Polonicus 2019” dla abp. Muszyńskiego
 


Abp senior Henryk Muszyński otrzymał nagrodę honorową „Polonicus 2019”  za całokształt działalności na rzecz budowania dialogu w Europie. Gala wręczenia wyróżnień odbędzie się 18 maja w Akwizgranie.
 
To już jedenasta edycja nagród „Polonicus”. Europejski Instytut Kultury i Mediów „Polonicus” VoG wraz z przedstawicielami europejskiej Polonii honoruje w ten sposób działania na rzecz rozwoju kultury polskiej w Europie oraz postawy prowadzące do poprawy dialogu polsko-niemieckiego w wymiarze europejskim. „Wręczając tę nagrodę chcemy wyrazić swoją wdzięczność i szacunek za wyjątkowe zaangażowanie na rzecz integracji i wzbogacenia życia Polaków w Europie” – tłumaczy przewodniczący jury Wiesław Lewicki.
 
Tegoroczną Nagrodę Honorową za całokształt działalności na rzecz budowania dialogu w Europie otrzymał abp senior Henryk Muszyński, były metropolita gnieźnieński i prymas Polski, były przewodniczący Komisji ds. Dialogu z Judaizmem oraz Zespołu ds. Rozmów z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym, współprzewodniczący Zespołu ds. Kontaktów Episkopatów Polski i Niemiec oraz delegat ds. kontaktów z Komisja Konferencji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej, prezentujący stanowisko Episkopatu Polski wobec procesu integracji Polski z Unią Europejską, bliski doradca papieża Benedykta XVI.
 
Gala wręczenia nagród odbędzie się 18 maja w historycznej Sali Koronacyjnej w akwizgrańskim ratuszu.
 
www.archidiecezja.pl
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale