logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Nasza droga do Boga
katolik.tv
 


Drogi, jakimi podążamy wiele mówią o nas samych, to czy wybieramy polne dróżki, ścieżki leśne, czy autostrady na swój sposób nas określają. Wiele z tych dróg prowadzi nas do Pana Boga - jedne są dłuższe, inne nieco krótsze. Ważne, by dojść, by nie zbłądzić i nie zapomnieć Kto jest celem tej życiowej podróży.

W ubiegłych latach proponowaliśmy Wam rekolekcje adwentowe oparte na ciekawych, specjalnie wybranych książkach - przez siedem, osiem dni na naszej stronie pojawiały się codziennie nowe rozważania na konkretny dzień, i podobnie będzie w tym roku, ale to nie wszystko...

"Nasze drogi do Boga" to propozycja rekolekcji na cztery niedziele adwentu 2011. Ruch jest wpisany w dynamikę ludzkiego rozwoju, idąc, jak podróżnik, wędrowca zmierzamy do celu. Całe życie jest wędrówką, a okres liturgiczny zwany adwentem jest czasem, by nad swoją drogą się zastanowić, by zweryfikować motywacje, i z całą swiadomością ponownie wybrać sobie Pana Boga za cel.

O poprowadzenie przez ten czas radosnego oczekiwania poprosiliśmy czterach księży salwatorinów, pracujących w czterach różnych Apostolatach - Ośrodek Powołań, Ruch Młodzieży, Misje i Wydawnictwo książek. To cztery miejsca, które służą do przybliżania Pana Boga innym. Liczymy, że w sposób sobie właściwy i wyjątkowy wskażą nam drogę do Boga.

Tematem przewodnim na każdą z niedziel jest liturgia Słowo, a tytułem jest wybrany cytat biblijny.
 

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmiku już w niedzielę – 27 listopada!



 


Pierwsza niedziela adwentu: "Pan Bóg a ludzkie ścieżki życia"




 Druga niedziela adwentu: "Ludzkie ścieżki dla Pana Boga"


 

 Trzecia niedziela adwentu: "Posłani we współczesności"




 Czwarta niedziela adwentu: "Droga zakończona budową"



 


katolik.tv
 
Zobacz także
Michał Gryczyński
Tajemnica jest czymś, ważnym dla religii. Gdyby nie tajemnice wiary, które próbujemy nieudolnie zgłębiać moglibyśmy powątpiewać w Boskie pochodzenie chrześcijaństwa. Nawet św. Tomasz z Akwinu, głosił, że nasza znajomość Boga jest właściwie wiedzą niewiedzy, więc wypada pogodzić się, że Bóg w Trójcy Jedyny jest niepojęty...
 
Herbert Oleschko

W tytule omawianej dziś książki pojawia się nazwa Księga Gigantów i odnosi się ona do aramejskich fragmentów tekstów odnalezionych w roku 1971 w kilku różnych grotach qumrańskich przez znanego badacza Józefa T. Milika. Ich treść odsyła do znanego biblijnego wątku narodzin „gigantów”, hebr. nefilim (por. Rdz 6, 1-4) i pozwala przyjąć istnienie obszernego opowiadania-komentarza na ten jakże tajemniczy temat.

 
ks. Bogdan Giemza SDS
Jeden z naszych księży, pracujący w Australii, zapytał dzieci: "Skąd się biorą księża?" Odpowiedź brzmiała: "Z Polski". Była ona o tyle uzasadniona, że salwatorianie duszpasetrzujący w tej parafii pochodzą z Polski. Jakie padłyby odpowiedzi, gdyby to pytanie postawiono u nas?
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS