logo
Czwartek, 13 maja 2021 r.
imieniny:
Agnieszki, Magdaleny, Serwacego, Roberta, Andrzeja, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Nauczyciel ładu i porządku – trzeci dzień nowenny ku czci św. Stanisława
 


Św. Stanisław jako biskup czuł odpowiedzialność za wprowadzanie nowego ładu i porządku w społeczeństwie, których fundamentem jest Jezus Chrystus i Jego dobra nowina – mówił biskup gliwicki Jan Kopiec w czasie trzeciego dnia nowenny przed uroczystością św. Stanisława.

 

Mszę św. trzeciego dnia nowenny ku czci św. Stanisława odprawiał bp Jan Kopiec, który od 49 lat 1 maja przybywa do katedry na Wawelu. Przed laty kapłan zdecydował, że pierwszą Mszę św. odprawi przy grobie św. Stanisława. – Stał się dla mnie patronem, w którym można się zakochać. I to nie tylko ze względu na emocjonalne względy, nie tylko ze względu na to, że warto zapoznać się z jego życiorysem i szukać ciągle odpowiedzi na wiele jeszcze znaków zapytania, ale nade wszystko św. Stanisław uczy nas wprowadzania prawdziwego ładu i porządku – mówił biskup gliwicki podkreślając, że św. Stanisław jako biskup czuł odpowiedzialność za wprowadzanie nowego ładu i porządku w społeczeństwie, których fundamentem jest Jezus Chrystus i Jego dobra nowina.

 

Bp Jan Kopiec zwracał uwagę, że dróg budowania ładu i porządku w społeczeństwie jest wiele. Od budowania zrębów edukacji i kultury po szacunek do pracy. – Św. Stanisław rozumiał, że trzeba być bezkompromisowym jeśli chodzi o prawdę, jeśli chodzi o budowanie nowego porządku – mówił biskup gliwicki zauważając, że na tej drodze jest wiele trudności, ale Jezus zachęca do wytrwałości i wierności.

 

– Przy tym sarkofagu jest za co dziękować, jest o czym myśleć i jest o co prosić. O naszą dojrzałość i o uczciwość, by budować ład i porządek, który uwzględni niezwykłą możliwość uszlachetniania każdego z nas – mówił bp Jan Kopiec podkreślając, że Kościół realizuje to zadanie trwale i konsekwentnie. – Obyśmy, jako pojętni uczniowie, przyczyniali się do pomyślności całej naszej ojczyzny, a św. Stanisław, Biskup i Męczennik, niech będzie dobrym i cierpliwym przewodnikiem dla każdego z nas – zakończył biskup.

 
diecezja.pl