logo
Sobota, 04 lipca 2020 r.
imieniny:
Elżbiety, Teodora, Aureli, Malwiny, Zygfryda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Neoprezbiterzy z Częstochowy i Sosnowca służą Bogu
 


Maj i czerwiec to miesiące święceń prezbiteriatu. Z całej Polski na Jasną Górę przyjeżdżają neoprezbiterzy, by tutaj sprawować swoją Mszę prymicyjną i zawierzyć swoją kapłańską posługę Matce Bożej.

 

W poniedziałek, 1 czerwca modlili się neoprezbiterzy z Wyższego Seminarium Archidiecezjalnego w Częstochowie. Siedmiu nowych kapłanów z archidiecezji częstochowskiej i dwóch z diecezji sosnowieckiej przyjęło święcenia w sobotę, 30 maja w Archikatedrze Częstochowskiej.

 

„U każdego z nas, czyli dziewięciu chłopaków z rocznika, ta droga była inna. Niektórzy wstąpili do seminarium prosto po maturze, niektórzy po studiach, niektórzy po pracy – te drogi były różne, Pan Jezus prowadzi każdego z nas w inny sposób - opowiada ks. Zbigniew Wojtysek z parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Łobodnie – Jasną Górę kojarzę z pielgrzymek z parafii, gdzie przychodziliśmy, klękaliśmy przed Obrazem i dziękowaliśmy Matce Bożej za to, że mogliśmy przyjść. A dzisiaj pierwszy raz będę mógł koncelebrować Mszę św. przed Cudownym Obrazem - to jest niesamowite. I jeszcze w święto Matki Bożej Kościoła, Matka nas zrodziła do kapłaństwa, Ona daje nam życie, bo to Kościół daje nam życie, jestem Bogu za to wdzięczny”.

„Dzisiaj razem z naszymi rodzicami chcemy podziękować przed Obrazem Matki Bożej za dar życia, za dar naszych rodziców, bo pewnie wielu z nich ofiarowało tutaj nasze życie, dlaczego chcemy za nich się modlić przed Cudownym Obrazem” – podkreśla ks. Zbigniew Wojtysek.

 

Ks. Sebastian Kosecki opowiada: „Czas pandemii rozpoczął się wtedy, kiedy my wyszliśmy z seminarium na praktyki diakońskie do parafii. To było coś innego, coś nowego, nie wiedzieliśmy, jak się w tym odnaleźć. Powoli, coraz bardziej, klarowała się wizja naszych święceń i prymicji, totalnie zamkniętych, z pięcioma osobami w kościele. Pan Bóg bardzo mocno przez cały Wielki Post i okres Wielkanocny zwracał nam uwagę, co jest najważniejsze. To była wielka łaska, że mogliśmy się skupić na tym, że to Chrystus jest najważniejszy”.

„Wszystkich proszę o modlitwę w intencji, abym nie był byle jakim księdzem, bym nie zdradził Chrystusa, bym nie zdradził Kościoła, bym go nie zranił, bo różnie w historii bywało. Ale o to właśnie wszystkich proszę, abyśmy byli świętymi kapłanami” – prosi ks. Piotr Sinkiewicz.

 

Kapłani sprawowali Mszę św. o godz. 11.00 w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył ks. Adam Rogal, a homilię wygłosił ks. Piotr Sinkiewicz, neoprezbiter.

 

o. Stanisław Tomoń
www.jasnagora.com

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー