logo
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Bianki, Borysa, Wawrzyńca – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
W Archikatedrze Warszawskiej została odprawiona Msza św. po zaprzysiężeniu Prezydenta RP
2020-08-06 15:00
- Służebny charakter władzy zobowiązuje do przestrzegania zasad moralności w sprawowaniu rządów - mówił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny i nowo zaprzysiężonego Prezydenta RP, odprawionej w Archikatedrze Warszawskiej.
 
 Prestiżowa nagroda dla jezuickiej organizacji pracującej z byłymi gangsterami
2020-08-06 14:00
Jezuicka organizacja ze Stanów Zjednoczonych, Homeboy Industries, otrzymała Conrad N. Hilton Humanitarian Award – najwyższe humanitarne wyróżnienie, jakie każdego roku przyznawane jest organizacjom non-profit. Nagroda wiąże się z bardzo konkretną kwotą wysokości 2,5 miliona dolarów.
 
Abp Ryś o Maryi w ujęciu ekumenicznym
2020-08-06 13:00
– Gdyby w Kościele katolickim było właściwe rozumienie kultu Matki Bożej, to unikalibyśmy wielu nieporozumień z braćmi i siostrami z innych Kościołów. Moglibyśmy łatwo wytłumaczyć w co wierzymy, a w co nie, co praktykujemy, a co nie! W Kościele katolickim nikt nie stawia znaku równości pomiędzy kultem Boga, a kultem świętych. Kultem Jezusa, a kultem Maryi!
 
Przewodniczący Episkopatu: nie da się uleczyć państwa bez moralności i dojrzałości w polityce
2020-08-06 12:00
Służebny charakter władzy zobowiązuje do przestrzegania zasad moralności w sprawowaniu rządów. Nie da się uleczyć narodu i państwa bez moralności i dojrzałości w polityce – podkreślał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny i Prezydenta RP, odprawionej w warszawskiej archikatedrze.
 
Abp Marek Jędraszewski apeluje o modlitwę i wsparcie dla ofiar wybuchu w Bejrucie
2020-08-06 11:00
W czasie Mszy św. na wzgórzu wawelskim na rozpoczęcie 40. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę abp Marek Jędraszewski wspomniał o wtorkowej tragedii w Bejrucie i poprosił pielgrzymów, żeby wśród wielu intencji zanieśli przed tron Matki Bożej także modlitwę za ofiary tego wybuchu.  
 
Uzdrowić świat - Franciszkowe katechezy na czas pandemii
2020-08-06 10:00
Papież Franciszek zainicjował cykl katechez, które, jak stwierdził, mają pomóc rodzinie ludzkiej w uzdrowieniu świata, cierpiącego na poważne choroby. Punktem wyjścia do refleksji stał się trudny czas pandemii, która „nadal powoduje głębokie rany, obnażając nasze słabości”. 
 
6 sierpnia: 76 rocznica rozstrzelania 30 redemptorystów w czasie Rzezi Woli
2020-08-06 09:00
6 sierpnia 1944 r. trzydziestu redemptorystów zostało zamordowanych w ramach wyniszczania przez oddziały hitlerowskie ludności cywilnej stolicy po wybuchu Powstania Warszawskiego. Zginęli wszyscy zakonnicy przebywający wówczas w klasztorze przy ul. Karolkowej: 15 ojców, 9 braci koadiutorów, 5 kleryków, 1 nowicjusz.
 
Pomoc dla Libanu
2020-08-06 08:00
W potężnej eksplozji w Bejrucie 135 osób straciło życie, a ponad pięć tysięcy zostało rannych. Wybuch 2750 ton saletry amonowej w porcie sprawił, że zniszczeniu uległa blisko połowa wszystkich budynków w stolicy Libanu. W tym 3-milionowym mieście ponad 300 tysięcy osób straciło dach nad głową
 
Abp Ryś: Miej odwagę przekroczyć swoje granice! - Summer School wspólnoty Chemin Neuf
2020-08-05 14:00
Międzynarodowa Katolicka Wspólnota Chemin Neuf, która od kilku lat ma swój dom w centrum Łodzi, zorganizowała w pierwszych dniach sierpnia Summer School – letnią szkołę dla młodych, w której biorą udział uczestnicy z Polski i z zagranicy.  
 
Kard. Nycz: pielgrzymka to czas wypływania na głębię, czyli łowienia z Chrystusem
2020-08-05 13:00
Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył w kościele św. Anny Mszy świętej na rozpoczęcie duchowej 40. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. "Chcemy uczynić z kościoła św. Anny taki zwornik duchowego pielgrzymowania, żebyśmy potrafili zachować jego symbol"- mówił metropolita warszawski
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...
 

 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー