logo
Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
imieniny:
Miłosza, Pawła, Tatiany  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Dożynki Jasnogórskie odbędą się 5 i 6 września. Uroczystej sumie będzie przewodniczył w niedzielę biskup ełcki Jerzy Mazur, a homilię wygłosi bp Jan Styrna, delegat Episkopatu ds. duszpasterstwa rolników.
 
Na początku października 2009 startuje nowy projekt pod patronatem Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży, którego organizatorami są Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży (Warszawa, www.sdm.org), Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza (Gubin, www.tymoteusz.org).
 
Międzynarodowy Kongres dla Pokoju – „Ludzie i religie” odbędzie się w dniach 6-8 września w Krakowie. Upamiętni on 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej i przemiany roku 1989, będąc „donośnym głosem dla pokoju i pojednania między narodami”.
 
Tradycyjnie tydzień przed uroczystością Podwyższenia Krzyża Świętego w świetokrzyskim sanktuarium zbiorą się osoby życia konsekrowanego. W tym roku nie jest to jedyne miejsce pielgrzymki – ze względu na odległość wyznaczono także inne sanktuaria, w Gostyniu i Gietrzwałdzie.
 
Międzynarodowy Kongres dla Pokoju – „Ludzie i religie” odbędzie się w dniach 5-6 września w Krakowie. Upamiętni on 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej i przemiany roku 1989, będąc „donośnym głosem dla pokoju i pojednania między narodami”.
 
Rusza już druga edycja internetowego kursu homiletycznego, którego organizatorem jest Wydawnictwo św. Stanisława BM Archidiecezji Krakowskiej...
 
„Modlitwa kilku pokoleń środowisk kolejarskich z całej Polski będzie dziękczynieniem za 25 lat trwania wspólnoty duszpasterstwa kolejarzy – wyrażeniem wdzięczności duszpasterzom kolejarzy za posługę środowisku i rodzinom kolejarskim” – piszą organizatorzy jubileuszowej pielgrzymki kolejarzy, zapraszając do udziału w niej. Pielgrzymka rozpocznie się konferencją w sobotę 8 listopada, a zakończy ją uroczysta Msza Święta w niedzielę o godz. 11.00. Uroczystości przewodniczył będzie bp Stanisław Budzik, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.
 
W środowe popołudnie 29.10. br. w auli klasztoru redemptorystów w Krakowie miała miejsce międzynarodowa sesja naukowa na temat: 'Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kulturze Wschodu i Zachodu'. Sypozjum, zorganizowane z inicjatywy Katedry Dziejów Kultury i Wychowania Papieskej Akademii Teologicznej w Krakowie, miało na celu ukazanie wyjątkowego charakteru kultu, telogii i historii Ikony MBNP, którą z woli bł. papieża Piusa IX od 1866 roku opiekują się redemptoryści.
 
29 października 2008 r. o godz. 10 przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbędzie się uroczysta promocja księży kapelanów na czas „W”. Godzinę później w katedrze polowej Wojska Polskiego będzie sprawowana Msza św. dziękczynna w czwartą rocznicę konsekracji biskupa polowego Tadeusza Płoskiego.
 
Ośrodek proponuje pomoc psychologiczno-terapeutyczną w sytuacjach trudnych oraz kryzysowych. Terapia adresowana jest do wszystkich osób powołanych do służby Bogu i ludziom pragnących poznać siebie (swoje przeżycia i reakcje emocjonalne) oraz pogłębić więź z Jezusem. Czas terapii w Ośrodku zależny jest od indywidualnych potrzeb osoby zainteresowanej. Zasadniczy program terapii trwa jeden miesiąc w trybie stacjonarnym.
 
 
1  
...
1108  
1109  
1110  
1111  
1112  
1113  
1114  
1115  
1116  
...
 

 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー