logo
Sobota, 27 lutego 2021 r.
imieniny:
Gabrieli, Liwii, Leonarda, Anastazji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
O kierunkach rozwoju Caritas diecezjalnych oraz najbliższych akcjach na rzecz potrzebujących będą dyskutować uczestnicy zgromadzenia dyrektorów Caritas diecezjalnych, które rozpocznie się dzisiaj w Turnie. Gościem specjalnym będzie dyrektor Caritas Italiana ks. Vittorio Nozza. W spotkaniu wezmą też udział m.in. bp Grzegorz Balcerek, przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP oraz miejscowy ordynariusz - biskup radomski Zygmunt Zimowski.
 
„Bóg, Honor, Ojczyzna” – to ideały wciąż żywe w środowisku harcerskim. Od 12 do 14 września na Jasnej Górze będzie się odbywać Ogólnopolska Pielgrzymka Harcerzy. Do Matki Bożej Częstochowskiej przybędą 14 września z pielgrzymką także weterani i kombatanci – ci, którzy na polu walki potwierdzali wierność młodzieńczym ideałom. Msze św. dla harcerzy, a później dla kombatantów będzie celebrował biskup polowy Tadeusz Płoski – delegat Episkopatu ds. harcerzy i delegat ds. kombatantów.
 
Po raz 14. na Jasną Górę przybędą z pielgrzymką członkowie Legionu Maryi. Odbędzie się ona w sobotę 13 września. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył bp Roman Marcinkowski, krajowy opiekun duchowy Legionu Maryi, a homilię wygłosi biskup pomocniczy diecezji opolskiej Paweł Stobrawa.
 
Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie ogłasza zapisy na dwuletnie Studium duchowości. Stwarza ono dobrą okazję do pogłębienia wiedzy z zakresu duchowości, która nie ogranicza się do teorii, ale pomaga na co dzień w życiu wiarą. Uczestnictwo w wykładach jest rodzajem formacji do pełniejszego życia chrześcijańskiego dla wierzących różnych stanów życia: świeckich i konsekrowanych.
 
KSM zaprasza kięży na rekolekcje kapłańskie w miejscowości Zamek Bierzgłowski k/Torunia, 87-152 Łubianka, 12–15 listopada 2008 r.
 
W dniach 20 i 21 września br. odbędzie się 26. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Zaproszenie na to spotkanie skierował abp Tadeusz Gocłowski, przedstawiając jednocześnie nowego delegata Episkopatu ds. duszpasterstwa ludzi pracy – biskupa kieleckiego Kazimierza Ryczana.
 
Duszpasterze ludzi pracy spotkają się w Lublinie w dniach 9-10 września 2008 r. To pierwsze spotkanie kapłanów z bp. Kazimierzem Ryczanem – nowym delegatem Episkopatu ds. duszpasterstwa ludzi pracy. Obecny będzie także abp. Tadeusz Gocłowski – wieloletni opiekun świata pracy, oraz metropolita lubelski abp Józef Życiński, który podczas zbliżającej się Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę będzie przewodniczył uroczystej sumie.
 
W ramach obchodów 70. rocznicy narodzin dla nieba św. Siostry Faustyny, w środę 17 września br. w Szpitalu im. Jana Pawła II przy ul. Prądnickiej 80 nastąpi uroczyste otwarcie jej szlaku w Krakowie i tradycji organizowania 'Dni św. Faustyny' w tym szpitalu z udziałem Władz Województwa Małopolskiego, Miasta Krakowa, Uczelni oraz Kościoła Krakowskiego i Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
 
Do wierności Krzyżowi Chrystusa i chlubienia się nim zachęca w liście skierowanym do Polonii bp Zygmunt Zimowski. Słowo Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji będzie odczytywane w kościołach polonijnych w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września br.
 
Kościół kroczący drogami młodych. Wpływ mediów na postawy i wartości młodzieży, a także zagadnienia związane z językiem używanym w duszpasterstwie młodych to tematy poruszone na pierwszym posiedzeniu Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkaniu przewodniczył bp Henryk Tomasik.
 
 
1  
...
1136  
1137  
1138  
1139  
1140  
1141  
1142  
1143  
1144  
...