logo
Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Teodora, Bereniki, Marcela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Uroczystości pogrzebowe zmarłego wczoraj Biskupa Adama Śmigielskiego odbędą się w sobotę 11 października o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu. Przy trumnie pierwszego ordynariusza diecezji sosnowieckiej modlą się kapłani, od piątku – gdy ciało zostanie przeniesione do katedry – będą czuwać także wierni.
 
Zastanawiasz się, jak można modlić się tańcem? Współczesnemu człowiekowi taniec kojarzy się raczej z przyjemnością i rozrywką. Czy może pełnić jednak jeszcze inną rolę?
 
Był pasterzem według serca Bożego, w którym mógł odnaleźć się każdy człowiek i każdy naród, każda kultura – piszą biskupi w słowie z okazji 30. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zachęcają też do odpowiedzi na pytania: jacy jesteśmy dzisiaj, w jakim stopniu żyjemy Ewangelią i jak korzystamy z daru wolności, która jest owocem pontyfikatu Jana Pawła II. List będzie odczytywany w parafiach w niedzielę 12 października.
 
Trzy godziny trwała w Brazzaville Msza św. z okazji 35-lecia pracy tarnowskich misjonarzy w Republice Konga. W parafii Jezusa Zmartwychwstałego i Miłosierdzia Bożego wzięło w niej blisko dwa tysiące Kongijczyków. Eucharystię odprawiało trzech biskupów oraz 31 księży. Obecny był również Bogusław Nowakowski, polski ambasador z Kinszasy.
 
Duchowość Caritas i religijne korzenie posługi charytatywnej były przedmiotem sympozjum naukowego 'Nic nie zastąpi miłości', zorganizowanego przez Caritas Polska i sekcję Teologii Duchowości Wydziału Teologicznego UKSW. Gościem specjalnym sesji był kard. Paul Josef Cordes, przewodniczący Papieskiej Rady 'Cor Unum'. Wygłosił on wykład na temat ludzkich i duchowych predyspozycji tych, którzy działają w kościelnych organizacjach charytatywnych.
 
Zwieńczeniem trwającego od 28 września Tygodnia Miłosierdzia będzie jutrzejsze sympozjum „Nic nie zastąpi miłości” z udziałem przewodniczącego Papieskiej Rady „Cor Unum” kard. Paula Josefa Cordesa oraz wręczenie nagród „Ubi Caritas”. Podczas Mszy św. celebrowanej pod przewodnictwem kard. Cordesa homilię wygłosi metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.
 
Dnia 16 października 2008 roku przypada setna rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Jana Berthiera, Założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Tego dnia uroczystą mszą świętą w kościele seminaryjnym w Kazimierzu Biskupim rozpocznie się 'Rok Berthierowski', który będzie obchodzony we wszystkich domach i placówkach Misjonarzy Świętej Rodziny. W czasie tej mszy świętej, której przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Wiesław Mering zostaną poświęcone okolicznościowe tablice upamiętniające 100 rocznicę śmierci ks. Berthiera, które w ciągu roku zostaną wmurowane we wszystkich placówkach Polskiej Prowincji MSF. Uroczystość będzie połączona z inauguracją roku akademickiego w WSD MSF w Kazimierzu Biskupim. 'Rokiem Berthierowskim' Misjonarze Świętej Rodziny pragną podziękować Bogu za dar tak wspaniałego Założyciela.
 
Sekret „kuchni” św. Pawła to temat rekolekcji dla kucharzy, cukierników i środowisk gastronomicznych. Odbędą się one już po raz drugi w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła w dniach 3-6 listopada 2008 roku.
 
Każdy proboszcz w Rzymie wie, że odwiedziny w parafii musi zakończyć spotkaniem Biskupa Rzymu z młodzieżą. I nie tylko w Rzymie, ale także gdziekolwiek Papież się pojawi, wszędzie szuka młodzieży i wszędzie jest przez tą młodzież szukany. Ale właściwie to nie on jest szukany! To jest szukany Chrystus, który wie „co w człowieku się kryje” (J 2,25), zwłaszcza w młodym człowieku, i daje na jego pytania prawdziwe odpowiedzi! A jeśli to bywają odpowiedzi wymagające, młodzież wcale od nich nie stroni, owszem, na nie oczekuje. [Przekroczyć próg nadziei]
 
 
1  
...
1158  
1159  
1160  
1161  
1162  
1163  
1164  
1165  
1166  
...