logo
Sobota, 10 kwietnia 2021 r.
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała, Fulberta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
W ramach obchodów 70. rocznicy narodzin dla nieba św. Siostry Faustyny, w środę 17 września br. w Szpitalu im. Jana Pawła II przy ul. Prądnickiej 80 nastąpi uroczyste otwarcie jej szlaku w Krakowie i tradycji organizowania 'Dni św. Faustyny' w tym szpitalu z udziałem Władz Województwa Małopolskiego, Miasta Krakowa, Uczelni oraz Kościoła Krakowskiego i Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
 
Do wierności Krzyżowi Chrystusa i chlubienia się nim zachęca w liście skierowanym do Polonii bp Zygmunt Zimowski. Słowo Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji będzie odczytywane w kościołach polonijnych w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września br.
 
Kościół kroczący drogami młodych. Wpływ mediów na postawy i wartości młodzieży, a także zagadnienia związane z językiem używanym w duszpasterstwie młodych to tematy poruszone na pierwszym posiedzeniu Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkaniu przewodniczył bp Henryk Tomasik.
 
Ponad 835 tys. złotych otrzymała Caritas diecezji tarnowskiej w ramach akcji przekazywania instytucjom pożytku publicznego 1 proc. Podatku dochodowego. To dwukrotnie więcej niż w latach poprzednich. Pieniądze pomogą chorym, niepełnosprawnym dzieciom i bezdomnym.
 
Po raz dwunasty na Jasną Górę przybędą w sobotę 13 września pracownicy służb celnych, finansowych i skarbowych z całej Polski. Mszę św. na Wałach Jasnogórskich będzie celebrował biskup polowy Tadeusz Płoski.
 
W pierwszy weekend września wierni przybędą na Jasną Górę z wieńcami dożynkowymi, by podziękować Bogu za plony. Uroczystej sumie z błogosławieństwem płodów ziemi będzie przewodniczył 7 września o godz. 11.00 abp Stanisław Gądecki. Tradycyjne Dożynki Jasnogórskie poprzedzi Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników.
 
Trzydniowe dni skupienia dla pielęgniarek zakonnych rozpoczną się 9 września na Jasnej Górze. Tematem przewodnim będzie opieka paliatywno-hospicyjna oraz szczególna rola osób duchownych w kontakcie z osobami w terminalnym stadium choroby i ich rodzinami. Konferencje wygłoszą m.in. bp Stefan Regmunt, przewodniczący Zespołu KEP ds. Służby Zdrowia oraz ks. dr Piotr Krakowiak SAC, krajowy duszpasterz hospicjów.
 
„Wspólnota życia kapłańskiego” będzie głównym tematem spotkania Sekcji Stałej Formacji Kapłańskiej Komisji Duchowieństwa Episkopatu Polski. Odbędzie się ono 9 września br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.
 
25. rocznica promulgowania przez papieża Jana Pawła II obecnie obowiązującego Kodeksu Prawa Kanonicznego jest okazją do zgromadzenia się w Łodzi najwybitniejszych znawców prawa kanonicznego z Polski i zagranicy. W dwudniowej konferencji, która rozpocznie się jutro (3.09) w gmachu łódzkiego seminarium duchownego, udział wezmą m.in. kard. Zenon Grocholewski, prymas Polski kard. Józef Glemp, bp Juan Ignacio Arrieta Ochoa de Chinchetru – sekretarz Papieskiej Rady do spraw Tekstów Prawnych oraz bp Antoni Dziemianko z Białorusi. Po zakończeniu konferencji spotka się Rada Prawna Konferencji Episkopatu Polski.
 
We wrześniu w Warszawie odbędą się dwa spotkania osób odpowiedzialnych za Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży w Polsce. 4 września, na swoim pierwszym posiedzeniu, spotka się Rada Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Tydzień później będą obradować diecezjalni duszpasterze młodzieży.
 
 
1  
...
1159  
1160  
1161  
1162  
1163  
1164  
1165  
1166  
1167  
...