logo
Sobota, 24 lipca 2021 r.
imieniny:
Kingi, Krystyny, Michaliny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Akademickie Stowarzyszenie Katolickie "Soli Deo" z Warszawy informuje o najnowszej inicjatywie - projekcie "Poruszyć Niebo i Ziemię". W ramach tego projektu staramy się przełamywać liczne stereotypy związane z wiarą i Kościołem. Projekt cieszy się wielkim zainteresowanym studentów. Organizujemy drugą edycję projektu. W minionym roku w konferencjach, warsztatach i innych akcjach towarzyszących wzięło udział około 10 tys. uczestników. Wśród naszych gości byli m.in. muzyk Muniek Staszczyk, sportowcy: Robert Korzeniowski, Szymon Kołecki, Michał Jeliński, podróżnicy: Wojciech Cejrowski i Marek Kamiński.
 
W sobotę 24 października odbędzie się w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni Międzynarodowa Konferencja poświęcona Camino de Santiago. Jego dyrektor - Agnieszka Brzezińska - jest pomysłodawczynią uczynienia z polskiego odcinka Drogi Św. Jakuba (tzw. Camino Polaco) osi promocyjnej całego regionu golubsko-dobrzyńskiego. Stąd pomysł zaproszenia do Szafarni (województwo kujawsko-pomorskie) osób, które w latach 80-tych w Hiszpanii skutecznie pracowali nad promocją szlaku, który dziś gości tysiące pielgrzymów.
 
Około 20 stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia będzie w centrum Katowic zbierać pieniądze na rzecz Fundacji, która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i małych miast. Zbiórka pieniężna to element wymiaru charytatywnego obchodzonego 11 października 2009 już po raz dziewiąty w całej Polsce Dnia Papieskiego.
 
Zaplanowana na 11 października br. kanonizacja o. Damiana de Veustera jest okazją do przypomnienia postaci tego Apostoła Trędowatych na wyspie Molokai, ale i przyjrzenia się jak Kościół w Polsce działa na rzecz „współczesnych trędowatych” - odrzuconych i zepchniętych na margines czy chorych na AIDS.
 
Pomódl się częścią różańca za misjonarzy, a następnie prześlij różaniec na którym się modliłeś do sióstr salwatorianek. Nadesłane różańce trafią na misje lub zostaną sprzedane, a dochód zostanie przeznaczony na pracę misyjną zakonnic.
 
Prezydent RP Lech Kaczyński i prymas Polski kardynał Józef Glemp będą gośćmi rozpoczynających się w przyszłym tygodniu uroczystości związanych z obchodami 25. rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. W ceremoniach, które odbędą się między innymi w miejscach tragedii sprzed ćwierćwiecza, wezmą także udział bracia i przyjaciele księdza Jerzego.
 
Temat troski o życie publiczne jest dla biskupów zawsze bardzo ważny - podkreślił abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po zakończeniu obrad biskupów. Spotkanie z udziałem zagranicznych gości odbyło się w dniach 6-7 października w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Biskupi zdecydowali m.in. o wprowadzeniu okresu propedeutycznego w seminariach, ogłoszeniu nowego statutu oraz dokonali wyborów do gremiów Episkopatu.
 
Nowy statut, przygotowanie do kapłaństwa i program duszpasterski na najbliższe lata to tematy podjęte przez biskupów na 349. zebraniu plenarnym. W komunikacie Episkopat odnosi się także do bieżącej sytuacji społecznej.
 
Powołanie Rady Biskupów Diecezjalnych, zmiany w strukturze Rady Stałej i nowe zasady ustalania deklaracji doktrynalnych – to główne punkty czwartego z kolei Statutu Konferencji Episkopatu Polski, który dziś wchodzi w życie. Podczas trwającego zebrania plenarnego biskupi dokonali wyborów uzupełniających do gremiów KEP według wytycznych nowego statutu.
 
Szczegółowy plan I Memoriału im. Agaty Mróz- Olszewskiej, który odbędzie się w katowickim Spodku 17-18 października 2009 roku.
 
 
1  
...
1200  
1201  
1202  
1203  
1204  
1205  
1206  
1207  
1208  
...