logo
Środa, 29 czerwca 2022 r.
imieniny:
Pawła, Piotra, Salomei – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Jak co roku stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie włącza się w międzynarodową akcję modlitewną "Milion dzieci modli się na różańcu", która odbędzie się 18 października b.r. (sobota) o godz. 9.00 i zachęca wszystkie polskie dzieci i ich rodziców do kontynuowania tej pięknej inicjatywy.
 
Spotkanie dziennikarzy z nowym sekretarzem generalnym ComECE, ks. prof. Piotrem Mazurkiewiczem, odbędzie się w Brukseli w środę 22 października o godz. 15.00. Duchowny pełni ten urząd od 1 października br.
 
„Nowe powołania dla Nowej Europy” – taką refleksję nad pedagogią powołań podejmie trzydniowe zebranie Kongregacji Odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Powołań. Rozpocznie się ono dzisiaj na Jasnej Górze. Tematem przewodnim jest dziesięciolecie „In Verbo Tuo” - dokumentu końcowego Kongresu Powołań w Rzymie.
 
"Konferencja Episkopatu Polski ze zdumieniem przyjęła odrzucenie w dniu dzisiejszym obywatelskiego projektu ustawy o przywróceniu święta Trzech Króli jako dnia wolnego od pracy" - oświadczył rzecznik Episkopatu Polski ks. dr Józef Kloch.
 
16 października 2008 r. w Watykanie po raz pierwszy zostanie zaprezentowane „Świadectwo” – filmowa opowieść kardynała Stanisława Dziwisza o Janie Pawle II. Obraz oparty jest na motywach książki pod tym samym tytułem. W światowej premierze, która odbędzie się w Auli Pawła VI w Watykanie, weźmie udział Papież Benedykt XVI. Stolica Apostolska organizuje premierę w 30. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, a watykańskie wydawnictwo Libreria Editrice Vaticana współuczestniczy w produkcji filmu.
 
Na stronie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia: www.faustyna.pl od 5 października br. został udostępniony cały 'Dzienniczek' św. Siostry Faustyny wraz przypisami.
 
Siedmioro ludzi Bliskiego Wschodu, znawców świata arabskiego, zaangażowanych na wysokich szczeblach w dialog muzułmańsko-chrześcijański przyjeżdża na cztery dni do Polski. Kto z kim chce rozmawiać? O czym i z czyjej inicjatywy? Czy jest szansa na porozumienie w dialogu kultur i religii? Porozumienie bez wojny, ofiar i walki o władzę? 21 października bezpośrednio zapytamy o to specjalistów.
 
Już jutro (11.10) na Jasną Górę przybędzie Pielgrzymka Środowisk Twórczych, dwudniowe spotkanie rozpoczną też pracownicy wodociągów, kanalizacji i ochrony środowiska. W niedzielę odbędzie się 12. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Więziennej.
 
20 października o godz. 18.00 na UKSW przy ul. Dewajtis 5 (sala 402A) odbędzie się inauguracyjne spotkanie miłośników rynku mediów katolickich. Dyskusje planowane są raz w miesiącu.
 
 
1  
...
1399  
1400  
1401  
1402  
1403  
1404  
1405  
1406  
1407  
...