logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Delegacja prawosławnych duchownych odbierze w czwartek na Jasnej Górze kopię ikony Matki Boskiej Częstochowskiej. Zakonnicy zawiozą ją do cerkwi w Ostaszkowie, aby w miejscu uwięzienia kilkunastu tysięcy Polaków, zamordowanych później w Twerze, modlić się w ich intencji.
 
Powołując się na tegoroczne hasło pracy duszpasterskiej 'Otoczmy troską życie' i ogólnopolski program wskazujący na konieczność podejmowania pomocy duszpasterskiej osobom w żałobie, przytaczając fragmenty Listu pasterskiego Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny 28 XII 2008 pragniemy poinformować, że z inicjatywy grupy osieroconych rodziców skupionych wokół organizacji DLACZEGO, od 2004 roku, 15 października jest w Polsce obchodzony jako Dzień Dziecka Utraconego.
 
Świadectwem miłości w różnych jej aspektach podzielą się z młodzieżą zaproszeni na IX Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich małżonkowie i kapłan. Gośćmi Forum będą również aktor Adam Woronowicz i doktor Wanda Półtawska.
 
VietCatholic News, 15 września 2009. Hue. Już drugi dzień trwają beznadziejne zmagania, aby utrzymać Szkołę Niedzielną. Kolejna konfiskata własności kościelnej w katolickiej parafii Loan Ly, w diecezji Hue. Zobacz zdjęcia dzieci rozpoczynających nowy rok katechetyczny w szkole niedzielnej [http://vietcatholic.net/Albums/90913LoanLy15092009/]
 
Ochrona zdrowia i życia ludzi, ochrona środowiska naturalnego, zwierząt i roślin służących człowiekowi, a także gatunków zagrożonych wyginięciem, to oprócz zadań o charakterze fiskalnym jedne z podstawowych obowiązków celników. 21 września, w święto ich patrona - św. Mateusza, odbędą się obchody 90-lecia administracji celnej.
 
Jesienne zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych oraz innych środowisk misyjnych w Polsce odbędzie się w Niepokalanowie w dniach 20-22 września. Tematem obrad będzie współpraca misyjna oraz jej wyzwania w perspektywie 20. rocznicy ogłoszenia encykliki „Redemptoris missio”. W tym roku przypada 20 lat odnowienia Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
 
14 września 2009 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, miała miejsca inauguracja szóstej edycji dwuletniej Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych 2009-2011. W uroczystości uczestniczył arcybiskup Damian Zimoń, metropolita katowicki i członek Komisji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa, która obejmuje patronatem tę inicjatywę.
 
Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Instytut Politologii UKSW zapraszają na studia podyplomowe: "Dziedzictwo myśli Jana Pawła II". Wspólnie realizowane studia są innowacyjną i wyjątkową na skalę ogólnopolską propozycją pogłębionej refleksji nad dorobkiem myśli Jana Pawła II.
 
Karmelitański Instytut Duchowości (KID) w Krakowie ogłasza zapisy na dwuletnie STUDIUM DUCHOWOŚCI.
 
 
1  
...
1419  
1420  
1421  
1422  
1423  
1424  
1425  
1426  
1427  
...